تغذیه با شیر خشک : پستانک

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه پستانک مرتبط بوده و در رده تغذیه با شیر خشک قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

در صورتی که کودک بعد از هر وعده شیر، انگشت خود را به سمت دهانش ببرد و آن را به شدت بمکد الزاما به علت گرسنگی نیست و می تواند به دلیل احتیاج او به مکیدن باشد و استفاده از پستانک برایش مناسب است. اما زمان شروع و ترک پستانک بسیار اهمیت دارد.

نیاز به مکیدن در نوزادان، امری طبیعی است و ارتباطی با گرسنه بودن یا نبودن آن ها ندارد. پستانک یک وسیله پلاستیکی یا سیلیکونی شبیه به پستان مادر می باشد که برای کودکانی که احساس نیاز بیشتری به مکیدن می کنند مفید است.

  1. سایز درست را بخرید. پستانک های کوچک مخصوص نوزادان زیر 6 ماه و پستانک های بزرگ تر مخصوص کودکان بزرگ تر است.

  2. محافظ اطراف سر پستانک باید به قدر کافی بزرگ باشد تا نگذارد پستانک داخل دهان کودک برود.

  3. برای کودک زیر 6 ماه باید برای شست و شوی پستانک آن را در ماشین ظرفشویی بگذارید یا در آب جوش استریل کنید.

  4. آن قدر پستانک عوض کنید تا پستانکی که به مذاق کودک خوش بیاید پیدا کنید.

  5. هرگز از سر شیشه به جای پستانک استفاده نکنید.

  6. مرتب پستانک را وارسی کنید، مبادا کهنه یا پاره باشد.

در صورتی که تصمیم گرفته اید جهت آرامش و رفع نیاز مکیدن نوزاد خود از پستانک استفاده کنید، بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

سوال مطرح شده توسط کاربر:

دخترم الان هفته هشتمه و انگشت شصتشو می مکه. اصلا پستونک نمی گیره. راه حل برای ترک کردنش چیه؟

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «پستانک» واقع در رده «تغذیه با شیر خشک» و بخش «نوزاد» می‌باشید.