غذای کمکی : بایدها و نبایدها

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه بایدها و نبایدها مرتبط بوده و در رده غذای کمکی قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

کودک شما در دوران نوپایی دارای فعالیت بیشتری نسبت به قبل است و در مقابل این فعالیت باید انرژی کافی را دریافت کند. شما باید نیازهای غذایی او را شناخته و مواد مغذی و انرژی زا را در برنامه غذایی فرزندتان جای دهید و از دادن غذاها و تنقلات با ارزش غذایی پایین خودداری کنید، زیرا با حجم معده کم کودک تان این غذاها جایگزین غذای اصلی او خواهند شد.

تعدادی از والدین وقتی در فروشگاه به قسمت غذای کودک می رسند نمی دانند باید کدام را انتخاب کنند. چه کودک تان از چهار ماهگی خوردن سرلاک را آغاز کرده باشد یا خیر به هر حال از پنج و شش ماهگی باید خوردن سبزی و میوه را شروع کند. اما باید بدانید چه نوع غذایی را باید اول به کودک بدهید.

کودک نوپای شما دیگر دارای حس استقلال شده است و می خواهد خودش غذایش را بخورد. اگر فرزندتان حین غذا خوردن، زیاد غذایش را به اطراف می ریزد، می توانید قبل از دیگران غذای او را بدهید و بعد در کنار میز خانواده چند تکه غذای انگشتی برایش بگذارید تا سرگرم شود. توصیه های زیر می تواند برای تغذیه هر چه بهتر کودک نوپای شما موثر باشد.

تخم مرغ

تخم مرغ منبع بسیار غنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ نسبت به سایر منابع پروتئینی مانند لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. تخم مرغ دارای تمام اسید آمینه های ضروری است.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

برای چاق شدن کودک یازده ماهه به غیر از مولتی ویتامین و آهن چه دارویی پیشنهاد می کنین؟ روغن ام سی تی مناسبه؟

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «بایدها و نبایدها» واقع در رده «غذای کمکی» و بخش «نوزاد» می‌باشید.