موقعیت های خاص : کودکان با بیماری های خاص

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه کودکان با بیماری های خاص مرتبط بوده و در رده موقعیت های خاص قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

از هر هزار نوزادی که در ایالات متحده به دنیا می آیند یک نفر آن ها دچار نقص لوله عصبی می باشد. درصد وقوع این بیماری در انگلستان بیشتر و در ژاپن کمتر است. علت تفاوت درصدها در کشورهای گوناگون مشخص نمی باشد.

لوله عصبی قسمتی از جنین است که به مغز و طناب نخاعی، عقب جمجمه و قسمت های عقبی مهره ها تبدیل می شود. اگر تکامل جنین به طور طبیعی انجام نشود ممکن است کودک با نواقصی در بخش های مذکور به دنیا بیاید.

فلج مغزی یک اصطلاح کلی برای ناهنجاری های حرکتی و وضعیتی دست و پا است که از صدمه به مغز در دوران بارداری یا در زمان تولد و یا در طول 3 تا 5 سال اول زندگی کودک ایجاد می شود.

صرع یک اختلال مغزی است که باعث می شود فرد مستعد ابتلا به تشنج گردد. سلول های عصبی در مغز به طور مداوم به یکدیگر سیگنال های الکتریکی ارسال می کنند. هنگامی که این روند طبیعی قطع شود می تواند منجر به تشنج گردد.

صرع تشنج های مکرر می باشد که بدون اینکه علت آن تب یا بیماری دیگر باشد رخ می دهد. صرع شایع ترین بیماری مغزی در بریتانیا است و از هر 200 کودک حدودا یکی از آن ها دچار صرع می گردد. غیر از صرع علل بسیاری برای تشنج وجود دارد، پس کودکی که یک بار دچار تشنج شود الزاما دچار صرع نشده است.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «کودکان با بیماری های خاص» واقع در رده «موقعیت های خاص» و بخش «نوزاد» می‌باشید.