بیماری : سلامت روحی و روانی

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه سلامت روحی و روانی مرتبط بوده و در رده بیماری قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

تنهایی غذا خوردن

کودکی که به شیوه صحیح و شایسته ای تشویق و راهنمایی شود در حدود دوازده تا هجده ماهگی خودش غذای خود را خواهد خورد. ولی اگر مادر دلسوز و نگرانی تا دو، سه یا چهار سالگی به دهان فرزند خود غذا بگذارد آن هم با اصرار و سماجت، دیگر مشکل به سادگی حل نمی شود.

سندرم خستگی مزمن بیشتر در کودکان زیر 12 سال رخ می دهد. گاهی خستگی مزمن از گلو درد یا یک عفونت ویروسی دیگر، همچون مونونوکلئوز عفونی ناشی می شود، اما همیشه نیز این گونه نیست.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

یه مدته حالم بده، من 16 سالمه، حتی از خونوادم بدم میاد نمیتونم باهاشون رابطه برقرار کنم. اونام خسته شدن حتی خودم طوری افسرده شدم که صبح با بغض و دلشوره از خواب بیدار میشم. خواهش میکنم کمکم کنید چون واقعا زندگیم بد شده. حدود یک ماه پیش خونوادم فهمیدن که با یه پسر رابطه دارم، من حدود یک سال و نیم با یه پسر رابطه داشتم که یه ماه پیش خونوادم فهمیدن منم چند هفته با پسره حرف نزدم. خواستم که فراموشش کنم تا چند روز پیش اومدن پی وی یه بحث شد که تمومه تموم کردیم. حالا من مشکلم اون نیست. مشکلم اینه که با خونوادم غریبی میکنم، نمیتونم پیششون باشم. کل روزای من شده استرس و دلشوره خسته شدم. حتی من خونوادمم خسته کردم. اونا به جز من بچه دیگه ای ندارن. الانم میخوام که شما یه کمکی بهم کنید.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

پسر من هفت سالشه، از کودکی مشکل معده داره که دکترا گفتن بیشترش از استرسه الانم دارو استفاده میکنه. میخواستم بدونم چه کلاسایی واسش خوبه؟ وابستگی خیلی شدید به مامان، نوزادی خیلی سخت، ورشکستگی مالیمون و اختلاف من و پدرش که مجددا کار به آندوسکوپی کشید. بعد تشخیص استرس که الان دارو مصرف میکنه، ریسپریدون می خوره. داداش 2 ساله داره.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «سلامت روحی و روانی» واقع در رده «بیماری» و بخش «کودک» می‌باشید.