خواب : خوابیدن کودکان و والدین کنار هم

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه خوابیدن کودکان و والدین کنار هم مرتبط بوده و در رده خواب قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

خواباندن کودک در کنار خودتان یکی از روش های هم تختی است و مزایا و معایبی نیز دارد. اما به هر حال به دلیل خطرات احتمالی، از گزینه هایی است که نیاز به فکر و برنامه ریزی دارد.

هم اتاقی با کودک در تخت های جداگانه، گزینه ای است که روز به روز طرفدارانش بیشتر می شود و در حکم راهی بینابین است که به گزینه هم تختی روی یک تخت می پیوندد.

هم تختی با کودک همیشه انتخاب بیشتر والدین دنیا بوده و هنوز هم هست. تنها فرهنگی که با آن مخالف است فرهنگ جوامعی است که اساس فرهنگ اروپای غربی را دارند. در ادامه نگاهی گذرا می اندازیم به آنچه در سایر فرهنگ ها انجام می دهند.

زندگی سراسر انتخاب است و یک انتخاب مهم برای والدین جوان این است که آیا هم تختی خودشان و فرزندشان عاقلانه است یا خیر. هم تختی یعنی با فرزندتان روی یک تخت یا در یک اتاق با شما بخوابد. عاقلانه آن است که پیش از تصمیم گیری تمام عوامل وابسته به آن را بررسی نمایید.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

با سلام و خسته نباشید، می خواستم از روانشناستون چند تا سوال بپرسم. 1 . زمان از شیر گرفتن بچه، چند ماهگیه؟ جایی شنیده ام حداکثر تا 14 ماهگی آیا درسته؟ 2 . بعضی دکترها میگن شیر خوردن شبانه کودک را از 5 ماهگی به بعد قطع کنید. این موضوع درسته؟ 3 . بچه رو از 5 ماهگی در تخت و اتاق خودش بخوابانید و در تخت پدر مادر نباشه. لطفا درباره این مسائل توضیح بدید. با سپاس.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «خوابیدن کودکان و والدین کنار هم» واقع در رده «خواب» و بخش «خانواده» می‌باشید.