فکر می کنم باردارم! : تست های بارداری

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه تست های بارداری مرتبط بوده و در رده فکر می کنم باردارم! قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

انجام تست بارداری و نتیجه آن می تواند لحظات اضطراب آوری برای شما ایجاد نماید. پس بهتر است با مطالعه این مقاله و به دست آوردن اطلاعات کافی قبل از انجام تست از این استرس و اضطراب بکاهید.

دو هفته پس از لقاح، جنین در حالی که به اندازه نوک مداد است؛ به دیواره رحم می چسبد و جفت تشکیل می شود. جفت، سبب آزاد شدن هورمون بارداری می گردد. هورمون بارداری، وارد جریان خون و ادرار شما می شود و باعث مثبت شدن نتیجه آزمایشات بارداری شما می گردد.

 1. خستگی به دلیل افزایش سطح هورمون بارداری بسیاری از زنان خستگی شدیدی را احساس می کنند که می تواند از اولین نشانه های باردار شدن شما باشد.

 2. تنگی نفس فرزند شما در حال رشد است و نیاز به اکسیژن دارد، این موضوع می تواند باعث شود شما احساس نفس تنگی کنید.

 3. احساس سرگیجه یا ضعف پایین آمدن قند خون و فشار خون دو عاملی هستند که می توانند باعث سرگیجه و ضعف در شما شوند.

 4. حساس شدن پستان ها ممکن است احساس کنید پستان های تان بزرگ تر و حساس تر شده است. این التهاب و حساسیت در نوک پستان ها بیشتر است.

 5. نفخ احساس نفخ و کند شدن حرکات روده می تواند از اولین علایم بارداری شما باشد.

 6. سردرد تغییرات هورمون به دلیل بارداری در بدن شما می تواند موجب سردرد گردد.

 7. کمر درد رباط های کمر شما شل می شوند و موجب کمر درد می گردید. این می تواند نشانه ای برای نگهداری اضافه وزنی که قرار است در نه ماه آینده به وجود آید باشد.

 8. لکه بینی لانه گزینی تخمک بارور شده در دیواره رحم ممکن است باعث لکه بینی شود. گاهی این لکه بینی با شروع زودرس عادت ماهیانه اشتباه گرفته می شود. اما این موضوع می تواند از اولین نشانه های بارداری شما باشد.

 9. تغییر در خلق و خوی تغییرات هورمونی باعث می گردند که به خاطر مسائل بی اهمیت و بی دلیل به طور ناگهانی چشمان تان پر از اشک شوند.

 10. حالت تهوع و استفراغ به طور معمول تا حدود یک ماه پس از لقاح شما دچار بیماری صبحگاهی می شوید که ممکن است در زمانی که حتی شما هیچ علامتی از بارداری را ندارید رخ دهد.

 11. تکرر ادرار اگر احساس می کنی بیش از حد طبیعی نیاز به دفع ادرار دارید می تواند نشانه ای از باردار بودن شما باشد. تکرر ادرار به احتمال زیاد با پیشرفت بارداری وخیم تر می گردد.

 12. توقف قاعدگی اگر دوره عادت ماهیانه شما منظم است می توانید دوره های آینده خود را پیش بینی کنید. قطع شدن عادت ماهیانه شما می تواند یکی از نشانه های قطعی بارداری باشد.

 13. ویار ممکن است شما هوس غذاهای غیر معمول کنید، غذاهایی که تا به حال نخورده اید و یا در گذشته به آن ها علاقه نداشته اید.

 14. حساسیت به بو به دلیل افزایش سطح استروژن در بدن تان ممکن است بیش از پیش به بوهای اطراف حساس شوید.

 15. تغییر درجه حرارت بدن اگر شما هر ماه دمای پایه بدن خود را در یک نمودار رسم نمایید، بالا رفتن درجه حرارت بدن بیش از حد معمول می تواند یک علامت برای بارداری شما باشد.

 16. تست های بارداری اکثر تست های بارداری در اوایل دوران بارداری نمی توانند به درستی تشخیص دهند. اگر نشانه ها حاکی از باردار بودن شما دارند می توانید از طریق آزمایش خون به قطعیت برسید.

هورمون بارداری

هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی یا Beta hCG، هورمونی است که توسط جفت تولید می شود و باعث می گردد جواب آزمایش بارداری شما مثبت شود. ممکن است میزان این هورمون در ابتدای بارداری کم باشد اما به زودی شروع به افزایش می کند و تا هفته 7 الی 12 بارداری به بیشترین سطح خود می رسد و پس از آن شروع به کاهش می کند.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «تست های بارداری» واقع در رده «فکر می کنم باردارم!» و بخش «پیش از بارداری» می‌باشید.