افزایش احتمال بارداری : سلامت و تناسب اندام

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه سلامت و تناسب اندام مرتبط بوده و در رده افزایش احتمال بارداری قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

  1. هر روز حداقل 3 واحد سبزیجات و 2 واحد میوه بخورید.

  2. هر روز حداقل 3 واحد غلات کامل بخورید.

  3. هر هفته حداقل 4 واحد حبوبات بخورید.

  4. در روز سه وعده غذا و 2 تا 3 میان وعده کوچک بخورید. صبحانه بخورید.

  5. مصرف نوشابه ها را محدود کنید و به مقدار زیاد آب بنوشید.

  6. مصرف کافئین را به دو واحد در روز یا کمتر محدود کنید.

  7. مصرف غذاهای پرنمک و مقدار چربی اشباع شده مصرفی را محدود کنید.

از آغاز خلقت بشر تا کنون عقاید و نظریات گوناگونی که گاهی آمیخته با افسانه و خرافات بوده در مورد قاعدگی وجود داشته است، مثلا در گذشته تصور می کردند که حلول ارواح و شیاطین در بدن زن موجب قاعدگی می شود و هنوز هم گروهی از مردم عقیده دارند که خون قاعدگی مجموعه ای از عناصر و مواد ناپاک بدن می باشد.

بارداری

هنگامی که تصمیم می گیرید خانواده خود را وسعت بخشید احتمالا مشتاقید سریع به خواسته خود برسید، اما گاهی ممکن است همه چیز طبق برنامه شما پیش نرود. اگر می خواهید در تصمیمی که گرفته اید با شکست مواجه نشوید و به سرعت باردار شوید راهکارهای زیر را مد نظر قرار دهید.

تست بارداری

امروزه با تکنولوژی و دانش پزشکی در دسترس مشخص شده است که نه تنها دوران بارداری مهم است بلکه دوران پیش از بارداری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است برای سلامتی مادر و جنین از 3 ماه قبل از بارداری مراقبت های خاص را انجام دهید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «سلامت و تناسب اندام» واقع در رده «افزایش احتمال بارداری» و بخش «پیش از بارداری» می‌باشید.