اکثر مردم در سال یک بار سرما می خورند، بنابراین اگر در طول بارداری خود دچار سرما خوردگی شوید جای تعجب ندارد. سرما خوردگی عادی کاملا برای جنین بی ضرر است. هیچ راه درمانی وجود ندارد و تنها راه، درمان علایم می باشد. اکثر دارو های سرما خوردگی مانند آنتی هیستامین ها، شربت های ضد سرفه و ... در صورتی که به مقدار تجویز شده مصرف گردند، بی خطر می باشند. در زیر توصیه هایی جهت درمان علایم سرما خوردگی پیشنهاد شده است.

آبله مرغان در دوران بارداری می تواند عوارضی برای شما و هم برای فرزندتان ایجاد نماید. با این حال خطر ابتلا به این عوارض بسیار کم می باشد. عوارض ناشی از آبله مرغان در دوران بارداری بسیار به ندرت می تواند منجر به مرگ شود.

در زمانی که شما باردارید، باید همه تلاش خود را جهت سالم ماندن و محافظت از خود، در مقابل هر گونه بیماری انجام دهید. آبله مرغان که یک عفونت ویروسی بسیار مسری است می تواند خطرات جدی برای شما و فرزندتان ایجاد نماید، ولی خوشبختانه راه هایی برای محافظت از شما و کودک تان در مقابل این بیماری وجود دارد.

در دوران بارداری لثه ها حالت شکننده ای پیدا می کنند و بیشتر از گذشته دچار خون ریزی شده و مستعد ابتلا به عفونت، می شوند. در این مقاله سعی بر آن شده، راه کار هایی را به شما پیشنهاد دهیم؛ تا برای مراقبت بیشتر، کمک کننده باشند.

در گذشته می گفتند: «برای هر بچه یک دندان از بین می رود.» اگر چه تحقیقات جدید این موضوع را خرافه می داند، ولی عده زیادی از خانم ها از پوسیدگی دندان رنج می برند و به همین دلیل دندان ها، در ابتدای بارداری باید توسط دندان پزشک، معاینه گردند. خون ریزی لثه، عارضه ای است که بسیاری از خانم های باردار را دچار مشکل می سازد. در ادامه، به علل این مشکل و نگرانی هایی که ایجاد می کند می پردازیم.

جستجو در مطالب

ماشین حساب تخمک گذاری