بایدها و نبایدها : سلامت

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه سلامت مرتبط بوده و در رده بایدها و نبایدها قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

دارو در دوران بارداری

مصرف بسیاری از داروها هم بدون نسخه و هم با نسخه در دوران بارداری بی خطر است. ولی تعدادی از داروها می توانند در رشد جنین مشکلاتی به وجود بیاورند. هیچ وقت بدون مشورت با پزشک دارویی را مصرف نکنید.

مصرف دارو در دوران بارداری

احتمالا در دوران بارداری خود حداقل یک یا دو مورد سردرد و گاهی ترش کردن را تجربه خواهید کرد و ممکن است این سوال برای تان پیش بیاید که می توانید از مسکن های بی خطر، داروهای ضد اسید و سایر داروهای بدون نسخه استفاده کنید.

سیگار کشیدن در دوران بارداری

امروزه همه افراد از خطرات سیگار برای سلامتی آگاهند. وقتی سیگار می کشید خطر بروز سرطان ریه، آمفیزم و بیماری قلبی را نسبت به بیماری های دیگر بیشتر می کنید. کشیدن سیگار در دوران بارداری خطراتی را نیز برای جنین شما به وجود می آورد.

شنا در دوران بارداری

اگر پیش از بارداری شنا می کردید با احتیاط بیشتری می توانید در دوران بارداری نیز به آن ادامه دهید ولی اگر در بارداری برای اولین بار تصمیم به شنا کردن گرفته اید از سه ماهه دوم و آرام این کار را شروع کنید.

داروهای روان گردان در دوران بارداری

زنانی که از مواد مخدر استفاده می کنند به احتمال زیاد بیشتر از سایر زنان دچار سوء تغذیه اند و اساسا در موقعیت اجتماعی اقتصادی پایین تری قرار دارند و در معرض میزان بالاتری از بیماری های مقاربتی قابل انتقال هستند. تمام این عوامل جدای استفاده از مواد مخدر می تواند مشکلاتی برای بارداری و فرزند شما به وجود آورد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «سلامت» واقع در رده «بایدها و نبایدها» و بخش «بارداری» می‌باشید.