بایدها و نبایدها : خانه و کار

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه خانه و کار مرتبط بوده و در رده بایدها و نبایدها قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

کار کردن در دوران بارداری

در حال حاضر بیش از 75 درصد از خانم ها در سه ماهه سوم بارداری و بیش از نیمی از آنان ظرف چند هفته پس از زایمان به کار مشغولند. اگرچه در اکثر مواقع کار کردن در دوران بارداری مشکلی برای کودک به وجود نمی آورد، اما مواردی استثنایی هم وجود دارد. مهم نیست چه نوع کاری انجام می دهید، حتماً در مورد شرایط کار خود با پزشک تان مشورت کنید.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

آیا در بارداری باید خورد و استراحت کرد؟ آیا اگر کار منزل انجام دهیم در حد غذا درست کردن و غیره مضر است؟ پیاده روی چه طور؟

سوال مطرح شده توسط کاربر:

من ۳۴ ساله هستم. قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۰ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۹ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵.۱۱.۷ بوده. اکنون در هفته ۱۸ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از مولتی پریناتال و روزی یک عدد شیاف سایکلوژست ۴۰۰. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: بارداری اولم است. سوال من این است که: من دوقلو باردارم. دو هفته بعد غربالگری سه ماهه دوم دارم و غربالگری سه ماهه اولم نرمال بوده. من همواره استرس اینو دارم که مشکلی واسه جنینام پیش بیاد، آخه هنوز هیچ حرکتی رو احساس نمیکنم. نمیدونم در حال حاضر چطور باید از سلامت جنینها مطمئن شم؟ چون نوبت دکترم دو هفته بعد است. ضمنا من شاغلم و مهندس مکانیک شرکت نفت هستم. کارم استرس زا نیست و بیشتر پشت کامپیوترم. میخواستم بدونم نشستن زیاد واسه جنینها مضر نیست و کلا آیا شاغل بودن در بارداری دوقلویی مضر است یا خیر؟

سوال مطرح شده توسط کاربر:

من 34 سال دارم و در هفته 24 بارداری دوقلو، قرار دارم. بارداری اولم است و علیرغم نبود هیچ مشکلی در من و همسرم پس از گذشت یک سال عدم بارداری به روش آی وی اف باردار شدم. دو جنین با جفت و کیسه جدا دارم. غربالگری اول و دوم نرمال بوده و جفت بصورت قدامی است. من شاغل در شرکت نفت هستم و در واحد مهندسی و با کامپیوتر کار می کنم و حدود هفت هشت ساعت پشت میز نشسته ام. آیا شاغل بودن در روند بارداری اختلال ایجاد می کند و سبب زایمان زودرس خواهد شد و اگر خیر تا چه ماهی می توانم به سر کار بروم؟

سوال مطرح شده توسط کاربر:

با سلام و خسته نباشید، چند روزه اسباب کشی دارم تو هفته پانزده هستم نمی دونم چرا می ترسم جنینم طوریش بشه، مثلا بمیره تو شکمم، آیا امکانش هست؟ و اینکه چطور میشه تشخیص داد؟

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «خانه و کار» واقع در رده «بایدها و نبایدها» و بخش «بارداری» می‌باشید.