تغذیه و وزن : مدیریت وزن

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه مدیریت وزن مرتبط بوده و در رده تغذیه و وزن قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

اضافه وزن، یکی از بارز ترین نشانه های باردار بودن شماست. میزان وزنی که در طول بارداری به وزن شما اضافه می شود، بر روی سلامت جنین تان تاثیر گذار است. اما بر خلاف عقیده گذشتگان هر چقدر بیشتر وزن اضافه کنید، برای کودک شما بهتر نیست. کنترل وزن به حد لازم در دوره بارداری، یک برخورد منطقی است و باید از کم خوردن در این دوران پرهیز کرد. در این مقاله شما را نسبت به اضافه وزنی که در طول بارداری باید به دست آورید، آگاه می سازیم.

هنگامی که شما چند قلو باردارید، توجه به میزان اضافه شدن وزن شما نسبت به شمارش میزان کالری مصرفی تان نیز مهم تر است. داشتن وزنی مناسب در این دوران باعث حفظ سلامت نوزادان در حال رشد تان، می گردد.

بارداری

این یک باور نادرست است که بیشتر اضافه وزن شما در بارداری مربوط به نوزاد است یا بخش عمده آن مربوط به وزن چربی می باشد.

چاقی در بارداری

بارداری می تواند یکی از عواملی باشد که باعث چاقی و افزایش وزن می گردد. درست است که برخی دلایل چاقی خارج از کنترل شماست ولی به این معنا نیست که باید مسیر چاقی را در زندگی بپذیرید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «مدیریت وزن» واقع در رده «تغذیه و وزن» و بخش «بارداری» می‌باشید.