سه ماهه دوم : هفته بیست و یکم

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه هفته بیست و یکم مرتبط بوده و در رده سه ماهه دوم قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

حرکات جنینی در دوران بارداری

جنین های گوناگون الگوهای حرکتی مختلفی دارند، شاید متوجه شوید فرزند شما شب ها گرایش بیشتری به حرکت دارد. مطمئنا زمان اولین احساس حرکت جنین درون شما مشکل است، اما در سه ماهه دوم بارداری اکثر مادران حرکت جنین خود را احساس می کنند.

بارداری در هفته بیست و یکم

احتمال دارد از این هفته مجددا شروع به کسب انرژی و روحیه ای مثبت نموده، طوری که در قبل از این هفته ممکن است چنین حالت خوبی را تجربه نکرده باشید. توصیه ما به شما این است که حتی در صورت عدم تمایل به استراحت، جهت حفظ سلامتی خود و فرزند تان در طول روز ساعاتی را به این امر اختصاص دهید.

در طول سه ماهه دوم بارداری معمولا بین هفته های 16 تا 24 بعضی از خانم ها با مشکلی مواجه می شوند که نارسایی دهانه رحم گفته می شود، دهانه رحم باز و گشاد می شود. حتی با وجود آنکه هیچ انقباضی حس نشده است. این وضعیت می تواند به سقط جنین منجر شود.

مراحل مختلف خواب در کودکان و بزرگسالان یکی است، اما کودکان نیازمند آن هستند که الگوی خواب حساب شده ای را در خود رشد دهند. خواب هم مانند راه رفتن و صحبت کردن برای رشد به زمان نیاز دارد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «هفته بیست و یکم» واقع در رده «سه ماهه دوم» و بخش «بارداری» می‌باشید.