سه ماهه دوم : هفته بیست و دوم

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه هفته بیست و دوم مرتبط بوده و در رده سه ماهه دوم قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

بارداری در هفته بیست و دوم

بهتر است تا دیر نشده حلقه عروسی تان را از دست تان در آورید. ممکن است تا چند وقت دیگر ناچار شوید از یک جواهر ساز بخواهید آن را برای شما ببرد. بیشتر مراقب خود باشید، کمی استراحت برای شما بسیار مفید خواهد بود.

حرکات جنینی در دوران بارداری

جنین های گوناگون الگوهای حرکتی مختلفی دارند، شاید متوجه شوید فرزند شما شب ها گرایش بیشتری به حرکت دارد. مطمئنا زمان اولین احساس حرکت جنین درون شما مشکل است، اما در سه ماهه دوم بارداری اکثر مادران حرکت جنین خود را احساس می کنند.

در طول سه ماهه دوم بارداری معمولا بین هفته های 16 تا 24 بعضی از خانم ها با مشکلی مواجه می شوند که نارسایی دهانه رحم گفته می شود، دهانه رحم باز و گشاد می شود. حتی با وجود آنکه هیچ انقباضی حس نشده است. این وضعیت می تواند به سقط جنین منجر شود.

جنین

پایان دوره رویانی و آغاز دوره جنینی هشت هفته بعد از لقاح یا ده هفته پس از شروع آخرین دوره قاعدگی عنوان می شود. دوره رویانی هشت هفته طول می کشد و اکثر آزمایش های تشخیص بارداری که در آن ها هورمون بارداری (hCG) اندازه گیری می شود در این زمان مثبت می شود. در ادامه به روند تکامل جنین و معیارهای تخمین سن بارداری در دوران جنینی می پردازیم.

مراحل مختلف خواب در کودکان و بزرگسالان یکی است، اما کودکان نیازمند آن هستند که الگوی خواب حساب شده ای را در خود رشد دهند. خواب هم مانند راه رفتن و صحبت کردن برای رشد به زمان نیاز دارد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «هفته بیست و دوم» واقع در رده «سه ماهه دوم» و بخش «بارداری» می‌باشید.