سال دوم : دوازده ماهگی

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه دوازده ماهگی مرتبط بوده و در رده سال دوم قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

  1. مطلب خود را به طور دیگری غیر از گریه کردن به شما می فهماند.

  2. می ایستد.

  3. بدون کمک دیگران چند قدم بر می دارد.

  4. به افراد خانواده و افراد آشنا با تکان دادن دست بای بای می کند.

  5. یک توپ را به سمت شما غل می دهد.

تبریک می گوییم! کودک شما یک ساله شده است. کودک نوپای شما با راه رفتن سفر شگفت انگیزی را برای اکتشاف، یادگیری و رشد سریع، آغاز می کند. گاهی می تواند بسیار خرابکار و بد اخلاق باشد ولی سرشار از انرژی، فکر و سوالات در مورد دنیا پیرامون خود است.

در این سن فرزند شما احتمالا علاقه شدیدی به وان حمام پیدا می کند و دوست دارد آب بازی کند. حتی ممکن است تلاش کند که در وان حمام بایستد و یا خود را در آب شناور کند.

دایره واژگان فرزند شما هر روز در حال افزایش است، اگر چه هنوز قادر به بیان ارتباط بین عمل فیزیکی و کلمات نیست، ولی به زودی این موضوع را می آموزد. رژیم غذایی کودک شما در حال تغییر است. وعده های شیر او کمتر شده و مواد غذایی دیگر جایگزین آن می شوند. اطمینان از دریافت مواد غذایی مناسب برای بدن در حال رشد او از اهمیت بالایی برخوردار است.

فرزند شما که اکنون 55 هفته سن دارد احتمالا به خوبی راه می رود و همچنین شروع به تلاش برای خم شدن و بلند کردن اسباب بازی های خود می کند. یکی از اسباب بازی های مورد علاقه اش در این سن به احتمال زیاد توپ است.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «دوازده ماهگی» واقع در رده «سال دوم» و بخش «نوپا» می‌باشید.