سال دوم : سیزده ماهگی

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه سیزده ماهگی مرتبط بوده و در رده سال دوم قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

فرزند شما واقعا در حال حرکت است و می تواند با کمک گرفتن از مبلمان و اثاثیه منزل به هر چیزی دسترسی داشته باشد و این یعنی شما باید امنیت کودک را تامین کنید و هر وسیله ای که احتمال افتادن دارد را از سر راه او بردارید.

کودکان در این سن فکر می کنند مهم ترین شخص در دنیا هستند. اجازه دهید فرزندتان از این حس لذت ببرد. شما می توانید استقلال کودک خود را با انجام برخی بازی ها و فعالیت ها بالا ببرید و او را تشویق نمایید.

فرزند شما در این سن می تواند برای مدت کوتاهی به تنهایی بازی کند و از برخی دستورات ساده پیروی کند. ممکن است دریابید که بهتر می تواند با دیگران ارتباط برقرار سازد. دایره لغات کودک رو به افزایش است که شامل نام قسمت های مختلف بدن نیز می شود.

ممکن است فرزند شما به یک داستان یا یک شعر علاقه خاصی داشته باشد و از شما بخواهد به طور مکرر آن را برایش بخوانید. این نیاز به تکرار نشانه یادگیری در حال وقوع می باشد.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

سلام روز بخیر، پسر سیزده ماهه من یکی دو ماهه جیغ میزنه اگه دست به چیزی میزنه و میگیرم ازش، گریه میکنه جیغ میکشه غش میکنه سیاه میشه. آیا تو این سن میفهمه؟ من باید چه عکس العملی بکنم؟ وقت غذا خوردن اصرار و جیغ که خودش باید بخوره تا ظرف میذارم جلوش کامل برمیگردونه چپه میکنه.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «سیزده ماهگی» واقع در رده «سال دوم» و بخش «نوپا» می‌باشید.