سال دوم : سیزده ماهگی

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه سیزده ماهگی مرتبط بوده و در رده سال دوم قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

فرزند شما واقعا در حال حرکت است و می تواند با کمک گرفتن از مبلمان و اثاثیه منزل به هر چیزی دسترسی داشته باشد و این یعنی شما باید امنیت کودک را تامین کنید و هر وسیله ای که احتمال افتادن دارد را از سر راه او بردارید.

فرزند شما در این سن می تواند برای مدت کوتاهی به تنهایی بازی کند و از برخی دستورات ساده پیروی کند. ممکن است دریابید که بهتر می تواند با دیگران ارتباط برقرار سازد. دایره لغات کودک رو به افزایش است که شامل نام قسمت های مختلف بدن نیز می شود.

کودکان در این سن فکر می کنند مهم ترین شخص در دنیا هستند. اجازه دهید فرزندتان از این حس لذت ببرد. شما می توانید استقلال کودک خود را با انجام برخی بازی ها و فعالیت ها بالا ببرید و او را تشویق نمایید.

ممکن است فرزند شما به یک داستان یا یک شعر علاقه خاصی داشته باشد و از شما بخواهد به طور مکرر آن را برایش بخوانید. این نیاز به تکرار نشانه یادگیری در حال وقوع می باشد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «سیزده ماهگی» واقع در رده «سال دوم» و بخش «نوپا» می‌باشید.