سال دوم : چهارده ماهگی

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه چهارده ماهگی مرتبط بوده و در رده سال دوم قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

هر هفته ای که می گذرد مهارت جدیدی در فرزند رو به رشد شما ایجاد می گردد. کودک در حال تمرین راه رفتن است و سعی می کند خود را از پله ها بالا بکشد. در کل فعالیت کودک افزایش یافته و این موضوع بر وزن او تاثیر می گذارد.

در این زمان فرزند شما احتمالا قادر است خودش و دیگران را در عکس های خانوادگی تشخیص دهد و این کار می تواند یک سرگرمی فوق العاده و جذاب برای فرزندتان باشد.

فرزندتان سعی در برقراری ارتباط با شما دارد. در این سن شاید در حد چند کلمه به صورت نامفهوم بتواند صحبت کند، اما بیشتر سعی می کند از طریق حرکات منظور خود را بفهماند. بهترین تمرین برای تقویت مهارت گفتاری کودک شنونده خوبی بودن از سوی شما است.

برخی از کودکان تا هجده ماهگی و یا بیشتر نیز قادر به راه رفتن نیستند، اما بعضی دیگر ممکن است در این سن اولین گام های خود را بردارند، پس همیشه دوربین فیلمبرداری را آماده و در دسترس قرار دهید تا مهم ترین لحظات زندگی فرزند خود را جاودانه کنید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «چهارده ماهگی» واقع در رده «سال دوم» و بخش «نوپا» می‌باشید.