سال دوم : پانزده ماهگی

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه پانزده ماهگی مرتبط بوده و در رده سال دوم قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

فرزند شما ممکن است به خوبی راه برود و آنقدر به پاهای خود مطمئن باشد که روی زانوهایش خم می شود و اسباب بازی اش را از زمین بلند می کند.

کودکان در این سن بازی با بزرگسالان را به کودکان دیگر ترجیح می دهند. فرزندتان علاقه دارد شما را تماشا کند و رفتارتان را تقلید کند.

سعی کنید بعد از ظهرها کودک خود را حسابی سرگرم نگه دارید و یا در صورت امکان او را تشویق کنید که در خارج از خانه و در حیاط به بازی بپردازد. این کار باعث خستگی او شده و شب ها راحت تر می خوابد.

برنامه خواب منظم، داشتن یک رژیم غذایی خوب، استراحت به میزان کافی و به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض دیگر افراد بیمار کمک خواهند کرد که فرزند شما تا حد ممکن از عفونت ها به دور باشد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «پانزده ماهگی» واقع در رده «سال دوم» و بخش «نوپا» می‌باشید.