سال دوم : شانزده ماهگی

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه شانزده ماهگی مرتبط بوده و در رده سال دوم قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

کودکان در این سن آنچه که روی صحنه تلویزیون می بینند می فهمند، به خاطر می سپارند و آن ها را تکرار می کنند. اگر تلویزیون یا سایر وسایل سرگرمی مجاز بخشی از محیط زندگی فرزندتان هستند توجه داشته باشید که زیاده روی نکند.

شما منبع اطلاعاتی قدرتمندی برای فرزندتان هستید. او به آنچه که شما نگاه می کنید علاقه مند است یا می خواهد کاری را که شما انجام می دهید انجام بدهد.

تقریبا در این سن فرزندتان علاقه مند است اشیا دنیای پیرامون خود را دسته بندی کند و از اینکه فرصتی پیدا کند تا اسباب بازی هایش را به چند گروه تقسیم کند خوشحال خواهد شد.

در این سن فرزندتان می تواند تشخیص دهد که انسان ها مغز دارند و اشیا مغز ندارند. اما اشیای خاصی که ویژگی های جانداران را دارند می توانند او را گیج کنند و مطمئنا فرزند نوپای تان هنوز از روبات هایی که شبیه انسان ها هستند می ترسد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «شانزده ماهگی» واقع در رده «سال دوم» و بخش «نوپا» می‌باشید.