سال دوم : بیست و دو ماهگی

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه بیست و دو ماهگی مرتبط بوده و در رده سال دوم قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

فرزندتان بیش از آنچه را که می تواند بیان کند، درک می کند. کودکان اهل تقلید هستند و همان گونه که از رفتار افراد بزرگ تر تقلید می کنند از گفتار دیگران نیز الگوبرداری می کنند. پس اگر در حضور فرزندتان ناسزا می گویید و یا به تندی صحبت می کنید از مشاهده چنین رفتارهایی از او تعجب نکنید.

لازم نیست به فرزندتان در این سن راه درست بازی کردن با اسباب بازی های پیچیده و یا انجام کامل کارها را نشان دهید، کافی است کودک درک منفعلانه ای از معیارهای شما برای انجام پروژه ها مانند یک بازی قانون مند و فعالیت های روزانه مانند پوشیدن کفش را داشته باشد.

ممکن است فرزندتان در استفاده از ضمایر مشکل داشته باشد و این مسئله کاملا طبیعی می باشد. نیازی به اصلاح مدام اشتباهات او نیست تنها کافی است هنگامی که با او صحبت می کنید از ضمایر صحیح استفاده کنید تا کودک به مرور این موضوع را بیاموزد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «بیست و دو ماهگی» واقع در رده «سال دوم» و بخش «نوپا» می‌باشید.