دانشنامه فرزند

درباره دانشنامه فرزند

درباره دانشنامه فرزند

امروزه فناوری اطلاعات به مدد فناوری ارتباطات فراگیر شده و جهان را دگرگون ساخته است. گسترش ارتباطات و تکنولوژی رایانه ای با هم گرایی و وحدت این دو فرایند پر تکاپو و پویا شتابی مضاعف یافته و جامعه اطلاعاتی، حاصل این همراهی است. با گسترش کاربرد اینترنت در سراسر جهان و نفوذ ابزار های ارتباط با اینترنت به تمام بخش های زندگی بشری، امکانات و فناوری های استفاده از اینترنت و ابزار های آن نیز به شکل چشم گیری در حال تغییر و تحول است و روزانه ابزار های جدیدی برای استفاده کارآمد تر و سریع تر از اینترنت به عنوان بستری برای استفاده از آخرین فناوری های روز به کاربران ارایه می گردد. شاید بتوان یکی از دلایل این مسئله را تاثیر استفاده از اینترنت به عنوان ابزاری برای رشد و توسعه کشور ها دانست.

خانواده سالم
جامـعه سالم

از سوی دیگر ورود کودک به زندگی مشترک مسیر جدیدی را در جاده زندگی یک زوج به وجود می آورد، جاده ای که عبور از آن دشواری های بسیاری را به همراه دارد و تمامی همسران خواهان این هستند که این مسیر را به بهترین شکل ممکن بپیمایند. دنیای امروز دنیای اطلاعات است و درصد کسانی که از روی عادت و تجربه، کار های روزمره خود را انجام می دهند و دلیل علمی انجام آن کار ها را نمی دانند روزانه رو به کاهش است. وجود منابع گسترده اینترنتی در زمینه های مختلف باعث شده که اکثر کاربران به خصوص زوج های جوان مشکلات روزانه خود را در دنیای آنلاین حل کنند و در این دنیای مجازی به دنبال پاسخ سوالات خود بگردند.

در دنیای امروز والدین برای بچه دار شدن از پیش برنامه ریزی می کنند، حتی می شود گفت که بیش از حد برنامه ریزی می کنند. والدین کتاب هایی می خوانند که محتوایشان متناقض است. اطرافیان نیز، توصیه هایی می کنند که با هم بسیار متفاوت و متضاد است. تمامی این ها باعث می شود که اعتماد به نفس والدین جوان کمتر و کمتر شود.

از این رو بر آن شدیم تا پایگاه اینترنتی بزرگی را برای خانواده های عزیز برپا نماییم تا بتوانیم پاسخ گوی درصدی از سوالات آن ها در دنیای آنلاین فارسی زبان باشیم. دانشنامه فرزند از زمستان سال ۱۳۸۸ به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.

هدف ما این نیست که راهنمای پدر و مادر خوب بودن باشیم، هدف این است که در برابر پرسش های والدین، پاسخ ها و اطلاعاتی عینی و قابل لمس در اختیار آن ها قرار دهیم و با حمایت از والدین و راهنمایی آنها، در راستای تربیت فرزندی نیکو و سالم یاریشان کنیم. ما با بهره مندی از علوم روز دنیا و به کار گیری به روز ترین منابع اطلاعاتی، با کمک و همراهی جمعی از متخصصین علم پزشکی و مشاورین بهداشت، پایه های بنیادی این دانشنامه را بنا نهادیم، تا بتوانیم پدران و مادران را از آغاز تصمیم به بچه دار شدن تا تربیت فرزندی نیکو همراهی کنیم. هدف ما این است که با ارائه مطالب سالم، به روز و معتبر تصمیم گیری را برای والدین آسان کنیم و به نوعی موجب بهبود امر فرزند داری شده و نگرانی های بی مورد را در این زمینه حذف نماییم و یک تصویر کامل و متعادل از پرورش کودک در پیش روی خانواده ها قرار دهیم.

در حال بارگذاری ...