دانشنامه فرزند

آماده سازی کودک برای روز اسباب کشی

دانشنامه فرزند: بهتر است برای اینکه اسباب کشی به منزل جدید برای کودک راحت تر باشد قدم به قدم کاری را که می خواهید انجام دهید برایش توضیح دهید. به محض اینکه شروع به جستجوی خانه کردید او را مطلع کنید و به محض اینکه مطمئن شدید خانه را انتخاب کرده اید اجازه دهید او هم آن را ببیند.

  • تا می توانید از دوربین استفاده کنید. تصاویری از خانه قبلی را در آلبوم یا کتاب خانگی ای که درست کرده اید بگذارید. پس از اینکه اسباب کشی کردید تصاویر منزل جدید را رو به روی تصاویر قبلی بگذارید. اگر منزل جدید آنقدر از قبلی دور است که نمی توانید هر از گاهی به دیدن همسایه ها و دوستان تان بروید عکس آن ها را نیز بگذارید. به این طریق کودک فکر نمی کند که آن ها غیب شده اند.

  • از فرزندتان بخواهید کمک کند. حتی یک کودک هجده ماهه می تواند اسباب بازی ها را در جعبه بگذارد. همچنان که در حال بسته بندی وسایل هستید این اطمینان را به او بدهید که همه آن ها به منزل جدید می روند. اگر لازم است وسیله جدید برای اتاقش بخرید اجازه دهید در انتخاب آن ها کمک کند.

  • اجازه دهید فرزندتان شاهد اسباب کشی باشد. در این روزهای خسته کننده شاید فرستادن کودک به جایی دیگر وسوسه انگیز باشد، اما دست کم اجازه دهید او چه جعبه و تعدادی از اسباب منزل را که به درون وانت می رود ببیند. این کار به او می فهماند که وسایلش غیب نمی شود بلکه در جای دیگری دوباره ظاهر می شود.

  • از کارگرها بخواهید وسایل کودک را آخر سر بار بزنند. چنانچه وسایل اتاق و اسباب بازی های کودک آخرین چیزی باشد که بار زده می شود اولین چیزهایی است که وارد خانه جدید می شود.

  • اگر اسباب کشی چند روزی ادامه دارد و باعث رفت و آمدهای پیچیده می شود کودک را نزد خود نگه دارید. جدایی از شما در این زمان مشکلات رفتاری در هنگام روز و همین طور در هنگام خواب شبانه را تشدید می کند. اگر آنقدر درگیر جزئیات هستید که نمی توانید به کودک رسیدگی کنید از مادربزرگ یا پرستار بخواهید که پیش شما باشند.

  • اگر هنوز انتقال از گهواره به تخت را انجام نداده اید آن را به تعویق بیندازید. اجازه دهید کودک در هر زمان فقط با یک تغییر دست و پنجه نرم کند. اگر زمان آن رسیده که گهواره را دور بیندازید اجازه دهید چند هفته از اسباب کشی بگذرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...