دانشنامه فرزند

مسافرت بدون کودک

دانشنامه فرزند: والدین معمولا می پرسند که چه مدت می توان کودک را تنها گذاشت. وقتی کودک به سن یک سالگی رسید یک آخر هفته بیشترین مدت زمانی است که می تواند بدون شما سر کند. با رعایت قوانین زیر می توانید مشکلات جدایی از کودک را به حداقل برسانید.

  • پیش از رفتن، فرزندتان را آماده کنید. به او بگویید که کجا می روید و چه کسی قرار است از او نگهداری کند و چه زمانی بر می گردید.

  • می توانید یک کتاب تصویر شخصی برای کودک درست کنید که شامل اطلاعات ویژه ای درباره اینکه چه کسی و کجا از کودک نگهداری می کند باشد. تقویمی که زمان بازگشت شما را نشان می دهد نیز می تواند مفید باشد. از پرستار بخواهید تا همراه کودک روزها را تا بازگشت شما علامت بزند.

  • از تماس گرفتن نترسید. گاهی پرستار به شما می گوید تماس نگیرید، زیرا کودک پس از تماس تلفنی غمگین می شود، این درست است اما وقتی کودک بداند شما حال تان خوب است، به او فکر می کنید و چند روز دیگر بر می گردید احساس بهتری دارد.

  • حتماً با کودک خداحافظی کنید. پنهانی رفتن در زمانی که فرزندتان خواب است شاید به نظر ساده تر باشد، اما احساس ترس و ترک شدن به او می دهد.

  • اگر مقدور است از پرستار بخواهید کودک را به خانه خودتان بیاورد تا او در محیط زندگی خودش باشد، اما اگر لازم بود فرزندتان را به جای دیگری ببرید برایش توضیح دهید به کجا می رود.

  • اگر قرار است کودک با شخص دیگری بماند پیش از آنکه به سفر بروید یکی دو شب به صورت امتحانی او را در آنجا بگذارید تا خود را با اوضاع وفق دهد. شرایط زمان خواب را تا می توانید شبیه شرایط خواب در منزل ایجاد کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سفر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...