دانشنامه فرزند

آماده سازی کودک برای تغییر ساعت ها

دانشنامه فرزند: یکی از مشکلات کوچک که در افراد بچه دار درد سر ایجاد می کند روشنایی روز است، چه ساعت را جلو بکشید و چه عقب حتی برای یک ساعت، برنامه کودک کاملا به هم می ریزد. مشکل خیلی زود بیدار شدن یا خیلی دیر خوابیدن ظرف چند روز از بین می رود، اما در اینجا ترفندهایی به شما یاد می دهیم که با کمک آن ها می توانید این فرآیند را تسریع بخشید.

  • دو هفته پیش از آنکه ساعت ها تغییر کند برنامه زمان خواب فرزندتان را دستکاری کنید، به عنوان مثال ساعت بیداری کودک در پاییز از 7 صبح به 6 صبح تغییر کند، در هر سه یا چهار روز 15 دقیقه ساعت خواب او را تغییر دهید تا به جایی برسد که یک ساعت پیش از زمان معمول بخوابد. در بهار کار را بر عکس کنید.

  • اگر سعی دارید کودک را ساعت 8 عصر بخوابانید، اما بیرون هنوز تاریک نشده است در اتاق خودش و سایر اتاق هایی که پیش از خواب به آن ها می رود از پرده های تاریک کننده استفاده کنید. تشریفات پیش از خواب را با این اتاق ها آغاز کنید تا تاریکی برایش تداعی کننده زمان خواب باشد.

  • خواب نیمروزی را جلو بیاندازید تا موجب نشود که خواب شبانه دیرتر شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...