دانشنامه فرزند

جدایی مادر شاغل از کودک

دانشنامه فرزند: بازگشت مادر به سر کار همیشه با جدایی همراه است. مادر که تا به حال تمام وقت در منزل بوده است به سر کار بر می گردد و زندگی کودک را نیز عوض می کند.

کودکان زیر شش سال

اگر لازم است مدت کوتاهی پس از تولد کودک تان سر کار برگردید این جدایی برای شما سخت تر است تا برای کودک. پیشنهادهای زیر کار را ساده تر می کند:

  • در انتخاب پرستار دقت کنید. اگر به پرستاری که انتخاب کرده اید اعتماد داشته باشید کودک نیز این را حس می کند و برنامه منظم روزانه خود را به گونه ای پیش می برد که گویی شما در منزل هستید.

  • رابطه نزدیک با فرزندتان را حفظ کنید. پتویی را که با بدن شما تماس داشته است به او بدهید تا کودک بوی شما را حس کند.

  • اگر محل کارتان نزدیک به مهد یا خانه ای است که کودک در آن نگهداری می شود، حتماً سری به آنجا بزنید و به فرزندتان غذا بدهید یا با او بازی کنید. در این ماه های نخست برقراری ارتباط بسیار مهم است پس تا جایی که می توانید وقت تان را با او بگذرانید.

کودکان بزرگ تر یا نوپا

اگر فرزندتان 7 تا 12 ماهه است احتمالا مجبور باشد با ترس از غریبه نیز دست و پنجه نرم کند. احتمال دارد زمانی که خانه را ترک می کنید فرزندتان از ته دل اشک بریزد، اما با آمادگی و گذشت زمان حتی حساس ترین کودکان نیز با خرسندی با شرایط جدید سازگار می شوند. با انجام اقدامات زیر می توانید به این روند سرعت بخشید:

  • به کودک کمک کنید تا با پرستارش ارتباط برقرار کند. پیش از آنکه دوباره سر کار برگردید کودک را نزد پرستارش ببرید تا او با این غریبه آشنا شود. کودک دو ساله متوجه می شود که چه اتفاقی قرار است بیفتد و او قرار است به کجا برود.

  • برنامه منظم تان را به طور ثابت اجرا کنید، تا آن زمان کودک علایق ثابتی پیدا می کند و برنامه منظم برای خود ایجاد می کند. مطمئن شوید که پرستار کودک از جزئیات برنامه فرزندتان آگاه است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «کار» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 18 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...