دانشنامه فرزند

اضطراب

دانشنامه فرزند: اضطراب رایج ترین نوع مشکلات به اصطلاح روحی – روانی است. اضطراب هزینه دارد همان رنج هایی که به صورت عاطفی، جسمی و حتی مالی تجربه خواهید کرد. استرس، نگرانی و اضطراب موجب فروپاشی و از هم گسیختگی روابط، کار، لذت ها و خانواده می شود.

تشخیص علایم اضطراب

ممکن است شما از اینکه دچار اضطراب یا اختلال اضطرابی هستید ناآگاه باشید. دلیل اش این است که اضطراب محدوده وسیعی از علایم را در بر می گیرد. هر شخصی علایم تقریبا متفاوتی را تجربه می کند. بعضی نشانه های اضطراب به شکل افکار و اعتقادات بروز می کند. سایر نشانه های اضطراب خود را به صورت احساسات بدنی بروز می دهند. با این وجود علایم دیگری نیز در انواع مختلفی از رفتارهای مضطربانه ظهور پیدا می کنند. بعضی افراد نشانه های اضطراب را به هر سه صورت تجربه می کنند. در حالی که بعضی فقط در یک یا دو مورد این ها متوجه اضطراب خود می شوند.

تفکیک اضطراب طبیعی از اضطراب غیر طبیعی

اضطراب خوب است چون شما را برای دست به کار شدن آماده می کند و در مورد مشکلات بالقوه به شما اخطار می دهد. اضطراب به شما کمک می کند که دور از مشکلات بمانید. اضطراب تنها زمانی می تواند برای شما مشکل ایجاد کند که:

  • به طور غیر قابل تحملی طولانی شود و یا زیاد اتفاق بیفتد.

  • در کاری که می خواهید انجام دهید اختلال ایجاد کند.

  • باعث افزایش سطح ریسک یا خطر شود. مثلا وقتی بدن و فکر شما حس می کند که انگار آوار روی سرتان فرو خواهد ریخت در حالی که تنها کاری که می خواهید انجام دهید دادن یک امتحان رانندگی است. در این حالت اضطراب شما زیادی پیش رفته است.

  • شما برای کنترل نگرانی های خود تقلا می کنید، اما آن ها مرتب باعث آزارتان می شوند و هیچ گاه فروکش نمی کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...