دانشنامه فرزند

لوازم ضروری نگهداری کودک

دانشنامه فرزند: زمانی که نوزاد را از بیمارستان به خانه می آورید باید از تمام جهات مجهز و آماده باشید. حالا که دارید فهرست سیسمونی فرزندتان را تهیه می کنید حواس تان باشد که بین وسایل مورد نیاز و وسایل تزئینی فرق وجود دارد. اینکه وسایلی را به فهرست اضافه کنید که سال ها رویایش را می دیدید هیچ اشکالی ندارد، اما این چیزها نباید فکر شما را از وسایلی که واقعا احتیاج دارید منحرف کنند.

  • صندلی اتومبیل مخصوص نوزاد (چند کاره) نوزاد به صندلی محکمی نیاز دارد که حداقل برای یک تا دو سال آینده هم بتوانید از آن استفاده کنید. پس در مورد صندلی اتومبیل خساست به خرج ندهید و بهترین بازار را بخرید.

  • کالسکه در سه ماهه اول، نوزاد باید بتواند در داخل کالسکه صاف دراز بکشد. کالسکه های تاشو در بازار موجود است، اما برای این مدت یک ساک حمل نوزاد مناسب تر است. البته بعضی مدل ها امکان تبدیل به کالسکه چرخدار را دارند.

  • تخت کودک این تخت ها مدل ها و انواع گوناگون دارند و قیمت شان هم بسیار متنوع است، پس قبل از خرید ببینید که دقیقا چه نوع تختی می خواهید. اگر قرار است در آینده فرزندان بیشتری داشته باشید تختی بخرید که قابلیت و استحکام چندین بار استفاده را داشته باشد.

  • میز تعویض وجود چنین میزی کار تعویض پوشک را به خصوص در هفته های اول خیلی آسان می کند. می توانید وسایلی را در آن بگذارید که فکر می کنید در مواقع ضروری به کارتان خواهد آمد.

  • آغوش یا کوله نوزاد آغوش ها شیردهی، ناز و نوازش را تسهیل می کنند. کوله ها هم کودک را صاف و راست در آغوش شما نگاه می دارند. در هنگام خرید دقت داشته باشید که آغوش بخشی برای حفاظت از سر نوزاد داشته باشد.

  • صندلی نوزاد این صندلی هنگامی که می خواهید شیشه شیر نوزاد را آماده کنید یا لباس چرک ها را در ماشین لباسشویی بیندازید محلی امن برای نگهداری کودک است.

  • سبد حمل نوزاد و بغل تخت مادر بسیاری از نوزادان در هفته های آغازین آنقدر به کرات شیر می خورند که بهتر است با والدین شان در یک اتاق باشند. یک سبد نوزاد کاملا قابل حمل است و به راحتی می توانید در طول روز فرزندتان را در آن گذاشته و از این اتاق به آن اتاق ببرید.

  • دستگاه شنود نوزاد این دستگاه به شما این امکان را می دهد که حتی وقتی نوزاد در اتاق دیگری باشد نیز به او دسترسی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سیسمونی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...