دانشنامه فرزند

لوازم ضروری پوشاک نوزاد

دانشنامه فرزند: در طول سال اول تولد، کودک شما به لباس هایی با این سایزها احتیاج خواهد داشت: صفر تا 3 ماه، 3 تا 6 ماه، 6 تا 9 ماه و 9 تا 12 ماه. گرچه وسوسه می شوید همه چیز را همین حالا بخرید، اما بهتر است صبر کنید و ببینید فرزندتان چگونه رشد می کند. گاهی پیش می آید کودک شش ماهه ای که جثه اش درشت است لباس کودکان نه تا دوازده ماه تنش برود.

  • لباس های یک تکه (سرهمی) اینکه بسته به شرایط اقلیمی یا فصول سال لباس های آستین بلند پا دار یا آستین کوتاه بدون پا انتخاب کنید به عهده خودتان است. حداقل به 8 تا 10 دست از این لباس ها نیاز دارید چون کودکان کثیف کاری زیاد دارند.

  • لباس های زیر بنددار این دسته از لباس های سرهمی انواع دکمه دارشان کمیاب ترند، ولی اگر بتوانید در بازار پیدا کنید کار تعویض پوشک بسیار راحت تر خواهد شد. یقه لباس برای شما که تازه کارید بسیار اهمیت دارد. لباس هایی که یقه تنگی دارند ممکن است شما را هنگام تعویض لباس کودک کلافه کنند.

  • زیرپوش های سرهمی این لباس ها درست شبیه لباس های سرهمی آستین کوتاه هستند که پایین شان برای تعویض پوشک، دکمه قابلمه ای می خورد. مزیت زیر پوش های یک تکه آن است که زیر لباس اصلی نوزاد چین نمی خورند و تا نمی شوند، همچنین در گرم نگه داشتن نوزاد نیز مفیدند. حداقل 8 تا از این ها دم دست داشته باشید.

  • دستکش نوزاد بعضی از نوزادان صورت خود را چنگ می زنند و خودشان را زخمی می کنند. این دستکش ها جلو این کار را می گیرد.

  • لباس بیرون کودکی که در زمستان به دنیا می آید مسلما به لباس های گرم مانند کلاه و دستکش پشمی نیز احتیاج دارد.

  • جوراب دنبال جوراب هایی باشید که کش محکمی داشته باشد و دور قوزک پای کودک بماند. البته نباید آنقدر سفت باشد که جایش روی پای کوچک کودک بماند. جوراب کودکانی که زیاد لگد پرانی می کنند معمولا از پای شان در می آید و شما باید مدام به دنبال لنگه های گمشده بگردید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سیسمونی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...