لوازم تکمیلی سیسمونی

دانشنامه فرزند: بسیاری از زنانی که در آستانه مادر شدن هستند ماه های آخر را به پر کردن خانه از انواع لوازم و مایحتاج مورد نیاز نوزاد خواهند گذراند. در این دوران تنها چیزی که می توانند رویش تمرکز کنند همین است که البته خیلی هم کار خوبی است.

  • لوازم مخصوص میز تعویض میز تعویض را با پوشک، زیراندازهای ضد آب، دستمال های پاک کننده، وازلین (برای مراقبت از جای زخم ختنه)، پماد ضد عرق سوز شدن و یک سطل آشغال پر کنید.

  • جعبه دارو این جعبه را با باند پانسمان، پمادهای آنتی بیوتیک، موچین، کرم ضد خارش، پماد ضد عرق سوختگی، قطره چکان و قاشق برای تعیین دوز دقیق دارو، فین گیر و تب سنج پر کنید.

  • دستگاه بخور سرد شاید هنگامی که بینی تان گرفته است دستگاه بخور گرم را ترجیح دهید، اما از آنجا که این دستگاه ها ممکن است باعث سوختگی شدید شود بهتر است از نوع سرد آن در اتاق کودک استفاده کنید.

  • محافظ و پارک بازی تنها راه برای اینکه هم به آشپزی تان برسید و هم خیال تان راحت باشد که بلایی سر کودک نمی آید این است که او را درون پارک بازی قرار دهید.

  • روروئک بی چرخ یا ثابت معمولا پزشکان مخالف استفاده از روروئک و تاب کودک هستند چرا که میزان خطرشان بالا است. روروئک بدون چرخ و ثابت هم امن است و هم کودک می تواند هر قدر دلش می خواهد تکان بخورد بدون آنکه به اطراف حرکت کند.

  • اسباب بازی اسباب بازی ها انواع گوناگون دارند و بسته به گروه سنی کودک دسته بندی شده اند. از انواع آموزشی گرفته تا تفریحی یا تلفیقی از هر دو. برای مثال تشک یا تخت بازی نمونه خوبی از اسباب بازی هایی است که از سن پایین مورد استفاده قرار می گیرد، در بالای آن مجموعه ای از اسباب بازی های رنگارنگ برای کودک آویزان شده که باعث رشد و تقویت هماهنگی چشمی – دستی او می شود.

  • ساک لوازم نوزاد معمولا به بیش از یک عدد نیاز نخواهید داشت. خوشبختانه امروزه انواع و اقسام این ساک ها با طرح ها و رنگ های متفاوت در بازار پیدا می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سیسمونی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط