دانشنامه فرزند

ارتباط عمیق عاطفی میان مادر و فرزند

دانشنامه فرزند: ارتباط عمیق عاطفی یک جور احساس یگانگی و صمیمیت بین شما و فرزندتان است. البته شما پیشاپیش و در دوران بارداری با جنین درون شکم تان چنین ارتباطی برقرار کرده بودید، اما بعد از تولد این ارتباط بسیار عمیق تر می شود.

پس از زایمان، چون نوزاد 9 ماه در رحم تان بوده، الان انتظار دارید معنی و مفهوم هر گریه او را بدانید و بفهمید وقتی سرش را به اطراف تکان می دهد چه می خواهد و هنگامی که به نظر می رسد دوست دارد چیزی بمکد حرف حسابش چیست، اما بهتر است ار این توقعات نداشته باشید. حتی والدینی که خیلی زود یاد می گیرند چگونه نقش خود را به عنوان پدر و مادر ایفا کنند هم گاهی گیج می شوند و نمی دانند باید چکار کنند.

بسیاری از والدین از همان اول احساس می کنند کم آورده اند. شما انتظار دارید از نخستین لحظه تولد نوزاد به طور جادویی تبدیل به پدر و مادری ایده آل شوید، اما در بسیاری از موارد چنین چیزی اتفاق نمی افتد. اگر احساس می کنید موجودی کاملا بیگانه را به دنیا آورده اید به خودتان زمان دهید چون واقعا این موجود فعلا غریبه ای بیش نیست و برای شناخت او به زمان نیاز دارید.

در حال حاضر ممکن است اصلا ندانید چطور باید از نوزادتان مراقبت کنید. تصور بازگشت به خانه و زندگی به همراه کودک برخی از افرادی را که به تازگی صاحب فرزند شده اند می ترساند. بنابراین بدون شرمندگی و خجالت از کسی کمک بخواهید. پرستاران بیمارستان هر روز افرادی مثل شما را می بینند و سوالی نیست که جوابش را ندانند.

حتی اگر در کودکی هیچ علاقه ای به عروسک بازی نداشتید یا اگر هیچ وقت بچه دوست نبودید و تا پیش از این فکر می کردید ژن بچه داری در شما وجود ندارد، باز هم مطمئن باشید مادر خوبی خواهید شد. این تغییر شاید آنی نباشد اما به مرور اتفاق می افتد، احساس عاطفی بین شما و فرزندتان نیز روز به روز عمیق تر و محکم تر می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...