دانشنامه فرزند

تقاضای کمک از پرستاران بیمارستان

دانشنامه فرزند: پرستار شما مسئول بررسی شرایط شما و حصول اطمینان از سلامت تان است. همچنین بایست کلی اطلاعات در زمینه نگهداری از نوزادتان به شما بدهد و تا مرخص نشده اید اصول نگهداری از خودتان را در دوران نقاهت به شما آموزش دهد. همچنین مسئول بررسی و سنجش شرایط نوزاد و سلامتی جسمانی او نیز هست. با توجه به این نکات واقعا باید چه توقعاتی از پرستاران بخش زایمان داشت و کدام یک از تقاضاهای شما را انجام خواهند داد و کدام ها را رد خواهند کرد؟

پرستار دوست ندارد پاسخگوی نیازهای شخصی شما باشد، پس او را برای خرید یادگاری به فروشگاه بیمارستان نفرستید. پرستاران انتظار دارند در حد منطقی و در چارچوب قوانین بیمارستان خواسته های تان را مطرح کنید. به خاطر داشته باشید پرستار نه وقت اضافی دارد و نه پیشخدمت شما است، اما در موارد زیر می توانید با آرامش خاطر آن ها را صدا بزنید و تقاضای کمک و همیاری کنید:

  • اگر با نوزاد در یک اتاق هستید اما می بینید نمی توانید بخوابید، خیلی ساده پرستارتان را صدا کرده و خواهش کنید او را به اتاق نوزادان ببرد. هیچ کس فکر نمی کند شما مادر بدی هستید.

  • می توانید در رابطه با شیردهی از پرستارتان مشورت بگیرید. او قادر است در مورد شیر دادن چه با شیشه و چه از سینه، شما را راهنمایی کند. ممکن است در طول روز متخصص شیردهی در دسترس باشد اما ساعت سه بامداد فقط پرستارتان می تواند در شیردهی به شما و کودک تان کمک کند.

  • سلامتی شما پس از زایمان مهم ترین چیز است. برخی از مشکلات مثل عفونت یا خونریزی می تواند در روند بهبودتان خلل وارد کند. یکی از وظایف مهم پرستار این است که حواسش به سلامتی شما باشد و کمک تان کند با درد پس از زایمان کنار بیایید. او در مورد قرص های مسکن که پزشک تان تجویز کرده شما را راهنمایی خواهد کرد و به سوال های تان پاسخ خواهد داد.

  • هیچ کس بلافاصله پس از زایمان مهارت لازم برای نگهداری از کودک را به دست نمی آورد و شما هم از این قاعده مستثنا نیستید، پس هر وقت نمی دانستید چه باید بکنید و در رابطه با نگهداری از نوزادتان شک داشتید پرستارتان را صدا بزنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نوزاد تازه متولد شده» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

آزمایشات

در حال بارگذاری ...