دانشنامه فرزند

ختنه

دانشنامه فرزند: اگر فرزندتان پسر است و تصمیم دارید ختنه اش کنید متخصص در بیمارستان این کار را انجام می دهد، مگر اینکه ختنه برای شما عملی شرعی و مذهبی باشد و ترجیح دهید این کار در زمانی دیگر و خارج از بیمارستان انجام شود.

بسیاری از والدین نمی دانند ختنه کردن کودک واقعا لازم است یا نه و فکر می کنند چنین کاری فقط قانونی سنتی و عقب مانده است که بر پسران تحمیل می شود. پیش از هر گونه تصمیم گیری در مورد ختنه کردن موضوع را با پزشک تان در میان بگذارید، به هر حال این کار یک نوع جراحی محسوب می شود و بهتر است قبل از انجام دادنش اطلاعات کافی داشته باشید.

مزایای ختنه کردن:

  • پسرتان مثل همه خواهد بود، به خصوص پدرش و همچنین دوستانش. این شاید به نظر شما دلیل قانع کننده ای نباشد، اما باور کنید یکی از دلایل اصلی پدر و مادرها برای ختنه کردن فرزندان شان همین است.

  • احتمال بروز عفونت در این سن را در نوزادتان کاهش می دهد که این شامل عفونت مجاری ادرار نیز می شود. همچنین از آنجا که تمیز نگه داشتن و حفظ بهداشت آلت ختنه شده آسان تر است، این عمل خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی و سرطان آلت را در آینده کاهش می دهد.

  • ختنه در سنین بالاتر بسیار دردناک و پر خطر است در حالی که اگر فرزندتان را در دوران نوزادی ختنه کنید چیزی از آن به یاد نخواهد آورد.

معایب ختنه کردن:

  • ختنه کردن خطر عفونت و خونریزی به همراه دارد، هر چند چنین چیزی نادر است.

  • با اینکه سالیان بسیار پزشکان فکر می کردند نوزاد در جریان ختنه شدن دردی احساس نمی کند اما بررسی های اخیر خلاف این باور را ثابت کرده است برخی از پزشکان از بی حسی موضعی استفاده می کنند. خبر خوب اینکه بسیاری از نوزادان در اواسط جراحی به خواب می روند. بعد از آنکه گیره نگهدارنده به آلت وصل شد دیگر درد نخواهند داشت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نگهداری و مراقبت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 13 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...