دانشنامه فرزند

آغاز به شیردهی

دانشنامه فرزند: وقتی می خواهید برای نخستین بار به نوزادتان شیر دهید متخصص شیردهی یا یک پرستار برای کمک نزدتان خواهد آمد. این متخصصان قادر خواهند بود به تمام سوالاتی که راجع به شیردهی با سینه دارید پاسخ دهند و شما را راهنمایی کنند. حتی اگر مشکل خاصی هم وجود نداشته باشد باز به نصایح آن ها گوش کنید چرا که پس از بازگشت به خانه دیگر کسی به شما کمک نخواهد کرد.

مهم ترین نکته ای که در مورد شیردهی با سینه بایست به خاطر بسپارید این است که موفقیت تان در این کار با میزان آرامش شما نسبت کاملا مستقیم دارد. هر چه آرامش بیشتری داشته باشید بهتر می توانید به فرزندتان شیر بدهید. آغاز این کار همیشه راحت نیست و اگر می بینید نوزاد برای مکیدن سینه شما مهارت لازم را ندارد نباید نا امید شوید. آموختن مکیدن سینه به نوزاد یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که در آغاز شیردهی با آن رو به رو خواهید شد. نکات زیر به شما در این امر کمک خواهد کرد.

  • حتی المقدور در اولین زمان ممکن پس از زایمان به نوزاد شیر بدهید. او به احتمال زیاد در آن هنگام گرسنه است و نهایت تلاش خود را برای مکیدن سینه به کار خواهد بست. در روزهای بعد او احتمالا آنقدر خواب آلود است که حوصله تلاش کردن هم نخواهد داشت.

  • سینه خود را در دست بگیرید و نوک آن را روی لب های نوزادتان بمالید. این کار قوه مکش او را به کار می اندازد.

  • کمی سینه خود را در دست بگیرید و نوک آن را روی لب های نوزادتان بمالید. این کار قوه مکش او را به کار می اندازد.

  • کمی سینه تان را فشار دهید تا یک قطره آغوز بیرون بیاید، آن را برای خوردن نوزاد آماده نگه دارید.

  • هنگامی که دهانش را باز کرد اجازه دهید سینه تان را در دهان بگیرد. عقب نکشید و تا حد ممکن آرام باشید.

  • مطمئن شوید هنگامی که سینه شما در دهانش است می تواند به راحتی از راه بینی نفس بکشد. مکیدن های منظم، صدای قورت دادن شیر و آرامش نوزاد از جمله علایمی است که از روی آن می توانید بفهمید به او دارد شیر می رسد. همچنین سینه خودتان هم سبک و راحت می شود.

  • اجازه دهید نوزادتان هر اندازه که می خواهد شیر بخورد. او مشغول فراگیری روشی کاملا جدید است. هر بار که سینه تان را عوض می کنید بایست فرزندتان را وادار به آروغ زدن کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 16 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...