دانشنامه فرزند

درخواست شیر بیشتر از طرف نوزاد

دانشنامه فرزند: پزشکان می گویند هر وقت نوزاد گرسنه شود باید به او شیر داد. این جمله باعث می شود که همیشه شیشه به دست خبردار و آماده خدمت باشید. از آن جایی که برنامه غذایی نوزاد تا چند هفته هیچ حساب و کتابی ندارد شما دچار مشکل می شوید.

درست در هفته سوم (همچنین هفته ششم و در سه ماهگی) تمام نوزادان، چه آن هایی که از شیر مادر تغذیه می کنند و چه آن هایی که از شیشه شیر می خورند، یک رشد ناگهانی خواهند داشت. در این زمان فرزندتان بیشتر شیر می خواهد و با ولع و انرژی بیشتر و به مدت طولانی تر به سینه شما می چسبد. در این حالت ممکن است از سینه های تان شیر بچکد و دردشان هم زیاد شود، اما بدن شما در هماهنگ شدن با شرایط جدید توانایی فوق العاده ای دارد و احساس درد و ناراحتی به زودی از بین خواهد رفت. نوزاد که میزان شیر دریافتی اش را تعیین کند (با شیر خوردن زیادتر و محکم تر مکیدن سینه)، ناراحتی شما هم از بین خواهد رفت و سینه های تان به برنامه جدید عادت خواهند کرد. ولع و عطش نوزادتان چند روز یا نهایتا یک هفته بیشتر طول نخواهد کشید.

شیر دادن نوزاد در دوران جهش های رشدی او بسیار مهم و حائز اهمیت است و کیفیت و کمیت شیر دادن شما بایست با نیازهای غذایی او مطابقت داشته باشد. شاید وسوسه شوید که گاهی شیشه را هم وارد بازی کنید تا کمتر خسته شوید و نفسی بکشید، اما این کار بی فایده است. تا وقتی که به نوزاد اجازه ندهید هر قدر که می خواهد شیر بخورد ذخیره شیر درون سینه های شما به مقدار لازم افزایش نخواهد یافت و دچار کمبود شیر خواهید شد که این هم شما و هم فرزندتان را کلافه می کند. وارد کردن شیشه به عنوان مکمل تغذیه باعث می شود نوزاد زودتر از آنچه که برنامه اش را داشتید از شیر گرفته شود و دیگر به شما به عنوان منبع غذایی اش نگاه نکند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نوزاد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 49 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...