دانشنامه فرزند

بیرون رفتن از خانه به همراه نوزاد

دانشنامه فرزند: خانه نشینی با نوزاد آنقدر هم که فکر می کنند شیرین و لذت بخش نیست، در واقع ماندن تمام وقت در خانه حتی اگر همراه یا دلیل خوبی داشته باشید دیوانه کننده و سخت است. اگر دیگر زایمان و عوارض بعد از آن مشکلی برای تان ایجاد نمی کند می توانید به همراه نوزاد از خانه خارج شوید.

گردش رفتن به همراه نوزاد خیلی با بیرون رفتن های قبلی شما فرق دارد، هم از نظر برنامه ریزی و هم اینکه اکنون تمام برنامه های شما باید حول و حوش فرزندتان و نیازهایش بچرخد. البته به مرور زمان این گردش رفتن ها برای تان عادی و طبیعی خواهد شد. راهنمایی های زیر می تواند برای اولین گردش ها مفید باشند:

  • در کیف مخصوص کودک لوازم مورد نیازتان را قرار دهید، از جمله مقدار زیادی پوشک، زیر انداز تعویض پوشک، دستمال مرطوب، بطری و شیر خشک (اگر کودک از شیشه شیر می خورد)، آروغ گیر و پستانک (در صورتی که کودک از پستانک استفاده می کند).

  • بیرون بردن نوزاد کار ساده ای نیست و دردسر دارد، مثلا تعویض پوشک و شیردهی. برنامه ای که قبلا نیم ساعت طول می کشید با حضور کودک می تواند بیشتر از یک ساعت طول بکشد، پس برنامه آنچنانی نچینید و از قبل خودتان را آماده کنید.

  • با آمدن نوزاد بایست به نوع جدیدی از بیرون رفتن عادت کنید، بنابراین در دفعات اول حتما یک همراه داشته باشید تا به شرایط جدید عادت کنید.

  • سیستم ایمنی یک نوزاد هنوز آمادگی مقابله با فصل شیوع سرماخوردگی و آنفولانزا را ندارد. اگر فرزندتان مریض شود نتیجه اش اول از همه این است که بدنش عادت می کند و زود به زود سرما می خورد و هم اینکه ممکن است در اثر بیماری رنجور و نحیف شود. پس نوزاد را به مکانی که مریض دارند نبرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ایمنی و حفاظت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...