دانشنامه فرزند

امنیت صندلی کودک

دانشنامه فرزند: فرزندتان ممکن است عاشق صندلی کوچکش باشد. از آن بالا می تواند ببیند شما چه کار می کنید. در سن سه ماهگی به بعد که کودک فعال تر از قبل می شود، غلت می زند و دستش را به سمت اشیا دراز می کند شما باید بیشتر مراقب او باشید.

اگر کودک تان خوب در صندلی اش قرار نگرفته باشد ممکن است خودش را از آنجا بیرون بیندازد. هر بار که کودک را در صندلی اش می گذارید باید کمربند ایمنی صندلی را هم ببندید. در بیشتر مواقع وقتی می خواهید به کارهای خانه برسید بهترین و امن ترین راه این است که کودک را در صندلی اش بگذارید، به خصوص اگر پارک کودک ندارید یا دوست ندارید فرزندتان را در آنجا بگذارید. فقط حواس تان باشد که او را تمام روز توی صندلی نگذارید. کودک باید کنار سرپرستی و مراقبت شما به طور آزادانه حرکات جدید انجام دهد. برای اینکه امنیت کودک را در صندلی تامین کنید باید:

  • بند مخصوص را هر بار که کودک تان را در صندلی قرار می دهید سفت کنید و ببندید. جوری تنظیم اش کنید که به کودک فشار نیاورد و فقط او را محکم در جای خودش نگه دارد.

  • صندلی را در جای بلند قرار ندهید. در این دوره هر روز توانایی جدیدی در خودش کشف می کند و ممکن است هر کاری انجام دهد.

  • هرگز کودک را در صندلی تنها نگذارید، مثلا اگر از آشپزخانه می خواهید به اتاق دیگری بروید و چند دقیقه ای آنجا باشید کودک را هم با خود ببرید تا جلو چشم تان باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «لوازم نگهداری» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...