دانشنامه فرزند

ایجاد برنامه منظم برای کودک سه ماهه

دانشنامه فرزند: در طول ماه سوم کودک انگار از گذراندن روزهایش راضی تر است. او بیشتر بیدار می ماند و خواب روزانه اش تنظیم شده و هر روز سر یک ساعت خاص به خواب می رود. خودش راه هایی برای سرگرم کردن خودش پیدا می کند. شیر خوردنش هم تنظیم شده و حدودا سر یک ساعت خاص در روز گرسنه می شود.

نگه داشتن برنامه منظم همیشه کار آسانی نیست، به خصوص اگر خانواده شما خانواده شلوغی باشد. در زیر چند راهنمایی برای نظام مند نگه داشتن کودک بدون آنکه مجبور شوید تابع ساعت درونی او باشید ارائه شده است:

  • کودکانی که به برنامه دقیق و مشخص خو گرفته اند، اگر دیر غذا بخورند و شیشه شیرشان دیر حاضر شود یا پرستارشان نگذارد سر ساعت بخوابند ممکن است عصبانی و آزرده شوند. به پرستار کودک تان ساعات دقیق خواب، بیداری، تغذیه، تفریح و ... کودک را بگویید.

  • اگر قرار است موقعی که ساعت خواب کودک است از خانه بیرون بروید، هر کاری از دست تان بر می آید انجام دهید تا در طوب روز خوابش ببرد. او را در ماشین بگذارید و یک گشتی بزنید تا چشمانش سنگین شود.

  • اگر کودک به هر دلیل به یکی از چرت های بین روزش نرسد شاید وسوسه شوید که در ساعت دیگری او را بخوابانید. درست است که به استراحت نیاز دارد، اما با این کار ساعت بیدار شدنش در روز بعد هم به هم می ریزد و به این ترتیب ساعت های خوابش قاطی می شود. محدود کردن زمان استراحت شاید برای هر دوی شما ناخوشایند باشد، ولی با تمام این ها فقط بگذارید مدت کوتاهی بخوابد و شب هم کمی زودتر از شب های قبل او را توی تختش قرار دهید.

  • هر وقت کودک گرسنه می شود به او شیر دهید. از دید کودک ساعات غذا به هیچ وجه جای چانه زدن ندارد. به خاطر داشته باشید به کودک در این سن تنها باید شیر یا شیر خشک داد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «برنامه زمانی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...