دانشنامه فرزند

امنیت کودک چهار ماهه در خانه

دانشنامه فرزند: کودک در سن چهار ماهگی می تواند غلت بزند، دستش را به سمت اجسام دراز کند و آن ها را بگیرد. همچنین اشیا جالبی را روی زمین کشف خواهد کرد و قادر خواهد بود اجسام کوچک را در دهانش بگذارد. این قضیه امنیت و سلامتی او را به خطر می اندازد. خفگی اولین عامل مرگ اطفال شناخته شده است.

اسباب بازی هایی را به کودک بدهید که اگر آن ها را در دهانش کرد، برایش خطری نداشته باشند، از جمله این اسباب بازی ها می توان به حلقه دندانی، جغجغه و مکعب های پلاستیکی اشاره کرد. نرم بودن یک اسباب بازی به معنای بی خطر بودن آن نیست. همیشه کاغذ کوچکی را که از اسباب بازی ها آویزان است بخوانید تا ببینید برای چه سنی مناسب هستند، برای مثال توپ اسفنجی برای گاز زدن و جویدن مناسب نیست، چرا که از یک سو ممکن است روکش پلاستیکی داشته باشد و اگر فرزندتان به حد کافی سعی و تلاش کند و آن را گاز بزند موفق به کندن تکه های پلاستیکی روی توپ خواهد شد.

کودک در این سن بخش عمده عمرش را روی کف خانه می گذراند، غلت می زند، می نشیند، چهار دست و پا راه می رود. لازم نیست هر بار که کودک را زمین می گذارید کف خانه را ضد عفونی کنید چون در این صورت مقاومت بدنش در مقابل میکروب ها هیچ وقت زیاد نمی شود، ولی اشیا کثیف را از جلو دست او بردارید. سعی کنید هر شب و هر روز زمین را پاک کنید تا دست و در نتیجه دهان کودک کثیف و میکروبی نشود.

حواس تان باشد که کودک را روی سطوحی که به تازگی تمیز کننده و شوینده به آن زده اید و هنوز خیس است نگذارید، تقریبا تمام پاک کننده ها برای کودک ضرر دارد، حتی پاک کننده های طبیعی مانند سرکه یا جوش شیرین هم ممکن است باعث بیماری او شوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ایمنی و حفاظت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...