دانشنامه فرزند

استفاده از روروئک

دانشنامه فرزند: کودکان فعال به فعالیت نیازمندند. در گذشته والدین کودکان را در روروئک می گذاشتند و از دور به آن ها نگاه می کردند. کودکان هم عاشق این صندلی های چرخدار بودند چرا که می توانستند همان طور که بیسکویت می خورند همزمان تمام خانه را هم زیر پا بگذارند. از دید آن ها زندگی بهتر و راحت تر این نمی شد.

امروزه پزشکان استفاده از این وسیله را منع می کنند. هزاران کودک هر ساله قربانی حوادث ناشی از سقوط از پله ها با روروئک می شوند. بسیاری از روروئک ها امروزه پهن و بزرگ هستند به گونه ای که از در رد نمی شوند، ولی باز هم بهترین راه برای پیشگیری از صدمات ناشی از روروئک استفاده نکردن از آن است. پزشکان استفاده از جامپر را نیز منع کرده اند. این وسایل شبیه تاب هستند که به سردر وصل شده و به یک صندلی ختم می شوند که به طنابی بسته شده است، کودک می تواند هر قدر که دلش می خواهد بپرد و بچرخد. ایراد این وسایل این است که کودک ممکن است بتواند خودش را برعکس هم بکند و سرش به زمین بخورد. این نوع وسایل پرشی ممکن است باعث مو برداشتن استخوان های پای کودک هم بشوند. به عبارتی پاهای کوچک فرزند شما برای این گونه وسایل ساخته نشده است.

وسیله امن تر جایگزین این وسایل خطرناک، روروئک ثابت است. کودک در یک صندلی شبیه به صندلی روروئک قرار داده می شود. او می تواند خودش بچرخد یا تکان بخورد ولی جایی نمی رود. کودک از اینکه صاف ایستاده می تواند به چپ و راست تکان بخورد و با اسباب بازی هایش بازی کند، خوشحال و راضی است و جایش هم امن است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «لوازم نگهداری» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 11 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...