دانشنامه فرزند

معاینه کودک در ماه ششم

دانشنامه فرزند: کودک در این سن جنب و جوش زیادی خواهد داشت و اجتماعی تر از قبل خواهد شد. در زمان بازی واکنش بیشتری نشان خواهد داد و اعمال کودک قابل پیش بینی تر از پیش شده است. در این برهه کاملا از حالت نوزادی خارج شده و وارد دوران نوپایی می شود.

معاینه کودک

معاینه ماه ششم بسیار جامع و کامل است. پزشک طبق روال معمول وزن و قد کودک را اندازه می گیرد و روند رشد را روی نمودار ثبت می کند، سپس کودک را معاینه کرده و سوالاتی در مورد عملکرد این ماه از شما می پرسد، از جمله این که آیا کودک تلاش می کند اسباب بازی یا اشیای دیگر را در دست بگیرد؟ آیا تلاش می کند آنچه را که از دسترس او دور است، به دست بیاورد؟ آیا به هر دو جهت غلت می زند؟ آیا می نشیند؟ آیا تلاش می کند خودش را روی دست و زانوانش نگه دارد؟

واکسیناسیون

بیشتر ویزیت های کودک شامل حداقل یک واکسن هم می شود. در مورد آثار جانبی تک تک این واکسن ها تحقیق کنید و همچنین از پزشک بپرسید در صورت بروز چه علایمی بایست به او مراجعه کنید و پزشک برای کودکان 6 ماهه تا 2 ساله واکسن آنفولانزا را نیز توصیه می کند که دو بار در فصل پاییز تزریق می شود. واکسن های این ماه شامل:

  • واکسن سه گانه تزریقی دیفتری، کزاز و سیاه سرفه
  • واکسن خوراکی فلج اطفال
  • واکسن تزریقی هپاتیت B نوبت سوم

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «راهنمای سلامتی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...