دانشنامه فرزند

امنیت کالسکه

دانشنامه فرزند: تمام کودکان را بایست در کالسکه سفت و محکم بست، حالا چه کالسکه سواری را دوست داشته باشند و چه نداشته باشند. در خیابان یا پارک یا هر جای دیگری ممکن است خطری در کمین فرزندتان باشد، مثلا شاید یک چاله را نبینید و کالسکه در آن بیفتد و یا شاید یک لحظه از کالسکه غافل شوید و حرکت کند.

کمربند ایمنی همیشه نمی تواند از زخمی شدن کودک جلوگیری کند، اما حداقل نمی گذارد اتفاق بدتری بیفتد. در صورتی که خود کالسکه ایرادی داشته باشد و ناگهان بشکند کودک از صندلی بیرون می افتد و شما هم نمی توانید کاری بکنید، دلیل دیگر بستن کمربند ایمنی این است که اگر بسته نشود خودش می تواند باعث خفگی کودک شود. وقتی کمربند را دور کمر فرزندتان سفت کنید دیگر خیال تان راحت است که خطری برای او ایجاد نخواهد کرد.

استفاده از کالسکه های سه چرخ برای کودکان زیر شش ماه توصیه نمی شود. صندلی این کالسکه ها قابلیت تنظیم ندارد و فقط برای کودکان بزرگ تر مناسبند که توانایی نگه داشتن گردن شان را دارند. در مورد کالسکه های دو چرخه ای (کالسکه هایی که به پشت یا جلو دوچرخه وصل می شوند) هم داستان همین است.

کالسکه کودک را هر چند وقت یک بار وارسی کنید مبادا پیچی، مهره ای، چیزی سر جایش نباشد یا درست کار نکند یا زنگ زده باشد. هر چه کودک بزرگ تر و سنگین تر می شود میزان فعالیتش در کالسکه هم زیادتر می شود. کالسکه های خراب می توانند به کودکان آسیب جدی وارد کنند. پس اگر کالسکه تق و لق است و دارد خراب می شود آن را با یک کالسکه محکم و قرص عوض کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ایمنی و حفاظت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...