دانشنامه فرزند

خرید رفتن به همراه کودک

دانشنامه فرزند: چرخ دستی هایی که در فروشگاه هستند هم برای خردسالان و هم کودکان خطر دارند، معمولا این خطر نادیده گرفته می شود و از قلم می افتد. هر ساله برای کودکانی که در این چرخ دستی ها قرار دارند حوادثی رخ می دهد.

احتمال واژگون شدن چرخ دستی ها بالاست. برخی از فروشگاه ها چرخ دستی های بزرگ تر و پهن تری دارند که امکان واژگونی شان کمتر است، اما اگر فرزند بزرگ خانواده از جلو، عقب یا اطراف چرخ دستی آویزان شود ممکن است چرخ دستی برگردد. اگر فرزندتان از داخل چرخ دستی به بیرون پرت شود روی زمین سفت فروشگاه خواهد افتاد. اگر فرزندتان هنوز قادر نیست بدون کمک صاف بنشیند باید او را درون صندلی کودک قرار دهید، که اگر برای این منظور از صندلی کودک خودتان استفاده می کنید باید آن را در خود چرخ دستی و نه در قسمت بالای آن قرار دهید.

برخی از صندلی های کودک را برای این منظور طراحی کرده اند، اما از آنجا که این صندلی ها باز هم ممکن است به همه چرخ دستی های فروشگاه ها نخورند همیشه خطر افتادن وجود دارد. بعضی از فروشگاه های بزرگ چرخ دستی هایی دارند که روی آن ها صندلی کودک سوار شده است. این صندلی ها هیچ وقت از جای خود در نمی آیند پس بهتر است از همان ها استفاده کنید و حتماً کمربند ایمنی مخصوصش را دور کودک ببندید. در همان ابتدای خرید برای حفظ تعادل چیز سنگینی پیدا کنید و در طرف دیگر چرخ دستی بگذارید، اگر فقط کودک درون چرخ دستی باشد ممکن است چرخ دستی به یک سو واژگون شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ایمنی و حفاظت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...