دانشنامه فرزند

تامین امنیت کودک در ماه هفتم

دانشنامه فرزند: هر کاری هم بکنید باز کودک تان به زمین می افتد. فقط مواظب باشید این افتادن ها از پنجره اتاق خواب یا پله های طبقه دوم خانه نباشد. شما نمی توانید دائم پشت سرش راه بروید و اگر خواست بیفتد نگهش دارید، نباید هم چنین کاری کنید. کودک باید یاد بگیرد که زمین افتادن آخر دنیا نیست و بعد از هر بار زمین خوردن باید ایستاد.

هر چیزی که ممکن است کودک هفت ماهه دستش به آن برسد چه روی زمین و چه روی میز، باید از او دور نگه داشت. یادتان باشد که فرزندتان دارد یاد می گیرد از اجسام بگیرد و خودش را بالا بکشد، این یعنی که او قدرت پایین کشیدن و انداختن آن ها را روی خودش را هم دارد. اگر هم تا الان خودش را بالا نکشیده مطمئن باشید خیلی زود این کار را خواهد کرد، پس بهتر است پیشاپیش آماده باشید.

فرزندتان اکنون بهتر می تواند وسایل را در دستش نگه دارد، هم مهارت و هم سرعتش در این کار زیاد شده است. همیشه باید مواظب بود و اشیا ریز را دور از دسترس کودک قرار داد. هر چه زودتر وسایل تامین امنیت و سلامتی فرزندتان را فراهم کنید بهتر است. فکر نکنید حتما باید صبر کرد تا کودک به سن خاصی برسد، زمان به شدت می گذرد و کودک در یک چشم به هم زدن چندین مهارت جدید را فرا خواهد گرفت. رعایت موارد زیر در حفظ امنیت کودک اهمیت بالایی دارند:

  • مواظب باشید از جاهای بلند پرت نشود. جلوی ورودی پله ها نرده محافظ بگذارید. از درهای فشاری استفاده نکنید چرا که اگر فرزندتان به آن تکیه دهد یا از آن بالا بکشد به راحتی کنده می شود.

  • حواس تان به لبه های تیز باشد، کودک شما در حال یادگیری ایستادن است و از وسایل مختلف بالا می کشد، حواسش هم نیست که چه خطراتی هنگام پایین آمدن تهدیدش می کنند. گوشه های میز و شومینه را بپوشانید.

  • صندلی، رومیزی، پرده و کشوهایی که ممکن است یک دفعه باز شوند و به سر و صورت کودک بخورند یا او را به عقب هل بدهند را از دسترس کودک دور نگه دارید و کاری کنید که نتواند طرف آن ها برود.

  • اجسام ریز را دور از دسترس کودک قرار دهید. سکه، در خودکار، تیله، آب نبات، باتری های گرد ساعت، دکمه یا هر چیز دیگری را که کودک ممکن است در دهانش بگذارد و خفه شود از سر راهش بردارید.

  • مواد سمی را دور از دسترس کودک بگذارید و در گنجه ای را که این مواد در آن نگهداری می شوند قفل کنید. بسیاری از گیاهان خانگی سمی هستند، سعی کنید گلدان ها را جایی بگذارید که دست کودک به هیچ وجه به آن ها نرسد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ایمنی و حفاظت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...