دانشنامه فرزند

ترغیب کودک به شیر خوردن

دانشنامه فرزند: بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که در طول سال اول تولد به کودک شیر دهید، اما اگر کودک شما دیگر به خوردن شیر علاقه ای نداشته باشید احتمالا فکر خواهید کرد که شیر دادن به او غیر ممکن است. معمولا در سن هفت ماهگی به بعد کم کم فرآیند از شیر گرفتن کودک آغاز می شود و مادران به تدریج از تعداد دفعات شیردهی یا مدت زمان آن کم می کنند، این به آن معنا نیست که شما دیگر به فرزندتان شیر ندهید، بلکه می توانید به دفعات کمتری این کار را انجام دهید.

  • وقتی که کودک مشغول بازی است، بازی او را برای شیر خوردن قطع نکنید. او به زنگ تفریح نیاز دارد، مثلا اول به او کمی غذای جامد بدهید تا بفهمد وقت غذا است.

  • فقط هنگام غذا فنجان شیر را دستش بدهید. اگر وقتی چهار دست و پا به اطراف می رود، با اسباب بازی هایش بازی می کند و می ایستد همواره یک فنجان آب میوه یا شیر خشک دم دستش باشد معلوم است که دیگر طرف شما نمی آید.

  • شیر خوردن را به یک بازی تبدیل کنید. بگذارید وقتی دارد شیر می خورد اسباب بازی هایش هم کنارش باشند یا یک گردنبند بامزه به گردن تان بیندازید و مخصوص زمان های شیردهی نگهش دارید.

  • حالت شیردهی تان را عوض کنید. شاید کودک دوست داشته باشد نشسته شیر بخورد. این تغییر شاید آن قدر برایش جذاب باشد که مشتاقانه انتظار شیردهی بعدی را بکشد.

  • اگر می بینید به ندرت شیر می خورد، سینه تان را بیشتر به دهانش بگذارید یا شیرتان را بدوشید. اگر نمی خواهید در حال حاضر فرزندتان را از شیر بگیرید باید کاری کنید که همچنان شیر داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...