معضلات غذا خوردن

دانشنامه فرزند: میزان گرسنگی کودک بسته به مقدار فعالیت او در طول روز است و این قضیه هر روز با روز دیگر فرق دارد. شاید یک روز خیلی گرسنه باشد و روز بعد علاقه ای به غذا نشان ندهد. اگر این بی اشتهایی کار هر روز کودک تان شده راه های زیر کمک می کند تا او را پای میز غذا بکشانید.

  • غذا خوردن را به زمانی مفرح تبدیل کنید. اجازه دهید تا هر وقت که دلش می خواهد سر میز بنشیند، اگر هم می بینید ترجیح می دهد بیسکویت و آب میوه اش را بخورد کاری به کارش نداشته باشید.

  • زمان غذا خوردن را درست تنظیم کنید. اگر فرزندتان حسابی غرق در ماجراهای روزانه اش می شود برای اینکه بفهمد وقت غذا است به چند دقیقه زمان نیاز دارد. در این جور مواقع یک فنجان آب یا آب میوه رقیق به دستش بدهید تا بفهمد کم کم دارد وقت غذا خوردن می شود.

  • قطعا والدینی را دیده اید که کمی از سبزیجات پوره شده کودک می خورند و الکی به به و چه چه راه می اندازند تا کودک به خوردن ترغیب شود. این کار خیلی وقت ها جواب می دهد.

  • لازم نیست همه وعده های غذایی قانون مند و از روی برنامه پیش بروند. گاهی وقت ها در طول روز کمی هله هوله مثل سرلاک یا بیسکویت به کودک بدهید تا اشتهایش برای غذا خوردن تحریک شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «غذای کمکی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط