دانشنامه فرزند

تشویق کودک برای سرگرم کردن خود

دانشنامه فرزند: اگر تا به حال هر روز و هر ساعت تان در کنار کودک سپری شده بهتر است کم کم اجازه دهید فرزندتان کمی به حال خودش باشد. کودک از ماه هشتم به بعد می تواند تشخیص دهد که موجودی جدا و مستقل از شما است و همچنین می داند هیچ چیزی برای ابد غیب نمی شود، یعنی اگر شما برای چند دقیقه از اتاق بیرون بروید قرار است برگردید.

اگر چه باید تمام تلاش تان را برای برقراری ارتباط با کودک انجام دهید، در عین حال باید تعادل هم ایجاد کنید. فرزندتان بالاخره باید یاد بگیرد خودش سر خودش را گرم کند. درست همان طور که مجبور بود در گذشته شب ها خودش را آرام کند و بخوابد، الان هم باید یاد بگیرد که حداقل برای مدت زمان کوتاه به تنهایی بازی کند. کودک از نظر جسمانی می تواند با اسباب بازی های مخصوص گروه سنی اش بازی کند و احتمالا در این سن اسباب بازی محبوب خود را دارد.

سعی نکنید هر روز و هر دقیقه فرزندتان را سرگرم کنید، درست است که او را دوست دارید و می خواهید با او بازی کنید و به او چیز یاد بدهید اما این به نفع کودک نیست. اجازه دهید هر روز مدت زمانی برای خودش تنها باشد و سر خودش را با اسباب بازی هایش گرم کند، خودتان هم همان اطراف باشید و کودک را در جای امن قرار دهید. وقتی کودک خودش چیزهای مورد علاقه اش را پیدا می کند شناختن از خودش هم بالاتر می رود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

در حال بارگذاری ...