دانشنامه فرزند

زخم و بریدگی صورت

دانشنامه فرزند: یکی از مسایل شایع دوران کودکی، خراش، پارگی و بریدگی پوست می باشد. وقتی کودک یک ساله شروع به راه رفتن می کند به علت ناتوانی در حفظ تعادل از یک طرف و از طرف دیگر به علت عدم توجه به اشیایی که در محیط وجود دارد مستعد آسیب های پوستی به خصوص در ناحیه سر می گردد.

پارگی صورت

بریدگی در صورت که بیش از یک سانتی متر طول داشته باشد باید بخیه زده شود. در صورتی که پارگی و زخم صورت کوچک و عرضی باشد معمولا نیاز به بخیه زدن ندارد و می تواند دو لبه زخم را با باند نزدیک هم آورد و پانسمان کرد. اگر پارگی عمود بر شیارهای پیشانی و شیارهای صورت اتفاق افتاده باشد، اگر هم کوچک باشد باید بخیه زده شود، زیرا جای زخم به جا خواهد ماند و کاملا مشخص و نمایان می باشد.

پارگی چانه

چون آسیب و بریدگی های ناحیه زیر چانه اغلب دیده نمی شوند ممکن است تصور کنید اهمیت چندانی ندارند، اما باید توجه داشته باشد که پارگی های ناحیه چانه بیشتر از نوع نامنظم می باشند و بنابراین باید آن ها را بخیه زد. اگر بخیه نشود جای زخم بسیار مشخص می شود و شکل نامناسبی به خود می گیرد.

پارگی گوشه و اطراف بینی

چون پارگی گوشه لب ها و اطراف بینی معمولا بسیار کوچک می باشند بخیه کردن لازم ندارند و با تمیز کردن و شستن و به کار بردن پمادهای آنتی بیوتیک در خلال چند روز التیام و بهبود می یابد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «حوادث و صدمات» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...