دانشنامه فرزند

آزمون شنوایی: بدو تولد تا یک سال

دانشنامه فرزند: برای اینکه کودک بتواند درست صحبت کند باید قادر باشد محدوده فرکانس های صوتی را که برای سخن گفتن ضروری هستند بشنود. تا زمانی که ثابت نشده است کودک شما می شوند و بعدها تقلید می کند و نهایتا می تواند به درستی از واحدهای آوایی مختلفی که برای گفتار لازم است استفاده کند، نمی توانید مطمئن باشید که تشخیص شنیداری او طبیعی است.

  • نوزاد کودک شما بایستی با یک صدای بلند مثل به هم زدن دست یا در، یکه بخورد و با شنیدن این گونه صداها پلک بزند یا چشمان خود را کاملا بگشاید.

  • چهار هفتگی صداهای ممتد ناگهانی مثل صدای جارو برقی بایستی توجه فرزند شما را جلب کند.

  • شانزده هفتگی کودک بایستی با شنیدن صدای شما حتی اگر قادر به دیدن شما نباشد آرام شود یا لبخند بزند. ممکن است سر یا چشمانش را نیز به طرف شما بگرداند.

  • بیست و هشت هفتگی باید اگر از آن سوی اتاق او را صدا بزنید یا صداهای خیلی ملایمی در دو طرف سر او در آورید، بلافاصله به طرف صدا برگردد.

  • سی و شش هفتگی کودک بایستی به صداهای آشنای روزمره گوش فرا دهد و اگر صداهای بسیار آهسته ای خارج از میدان دید او به گوش برسد به دنبال منبع صدا بگردد. او همچنین باید از صداهایی که خودش در می آورد لذت ببرد.

  • یک سالگی کودک باید تا حدی نسبت به شنیدن اسم خود یا سایر کلمات آشنا واکنش نشان دهد. او ممکن است نسبت به «نه» و «بای بای» گفتن شما نیز واکنش نشان دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نگرانی درباره نقاط مختلف بدن» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...