دانشنامه فرزند

انتخاب اسباب بازی های چند منظوری و تحریک بخشی

دانشنامه فرزند: هنگام خرید اسباب بازی غیر از توجه به تناسب آن برای محدوده سنی کودک و بی خطر بودن اسباب بازی، باید به چند منظوره بودن و تحریک بخشی آن نیز دقت نمود. چند منظوره بودن به این معناست که اسباب بازی برای انواع بازی ها کاربرد داشته باشد و با افزایش سن کودک هنوز قابل استفاده باشد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله انتخاب اسباب بازی مناسب رجوع نمایید.

همه ما می دانیم که اسباب بازی ها می توانند ارزش آموزشی داشته باشند، ولی این را نیز باید بدانیم که اسباب بازی ها می توانند ادراک کودکان را غنی سازند. اسباب بازی هایی که بیشترین فایده را دارند آن هایی هستند که فرزند شما بتواند با آن ها کاری انجام دهد، نه اینکه صرفا مجبور باشد به صورتی کلیشه ای و از پیش تعیین شده با آن ها بازی کند، به عنوان مثال اسباب بازی هایی که به هم چفت می شوند یا به هم می چسبند و با استفاده از آن ها می توان چیزهای مختلفی را ساخت از سنین پایین به کودک می آموزند که می توانند چیزها را با استفاده از مهارت دستی و ذهنی خود تغییر دهد، به علاوه هوش فضایی و عمق ادراک کودک را نیز افزایش می دهند. از آنجا که پسرها عموما در این زمینه استعداد بیشتری دارند این قبیل اسباب بازی ها به خصوص برای دخترها مفیدند.

یک بسته مکعب اسباب بازی مناسبی است، زیرا می توان در سنین مختلف به یک اندازه از آن لذت برد و محرک قوه تخیل و بازی فعال است. اسباب بازی های مکانیکی این اندازه مفید نیستند، زیرا نمی توان کار زیادی با آن ها کرد و کودک خیلی زود حوصله اش سر می رود.

اگر فرزند شما هنوز درپوش ماهیتابه را ترجیح می دهد مایوس نشوید، زیرا وسایل خانه می توانند اسباب بازی های بسیار مفید، سرگرم کننده و ایمنی باشند. برای داشتن ارزیابی صحیح از اینکه آیا شما در هر برهه زمانی خاص بهترین اسباب بازی ممکن را انتخاب کرده اید یا خیر واکنش کودک شما بیشترین اهمیت را دارد. شما مجبور نیستید جدیدترین اسباب بازی های آموزشی را خریداری کنید، زیرا هر چیزی که فرزند شما را مجذوب کند برای او جنبه آموزشی دارد. کودکان ذاتا یادگیرنده هستند و هر چیزی که مورد علاقه کودک قرار بگیرد چیزی به او می آموزد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بازی و فعالیت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

در حال بارگذاری ...