دانشنامه فرزند

تمرینات قوه تخیل

دانشنامه فرزند: شما می توانید با انجام کارهای خاصی فرزندتان را تشویق کنید که به تخیل خود میدان بدهد، تا وقتی هم که شما نیستید تا او را تحریک کنید از تخیل خود استفاده کند.

مدل سازی و رنگ آمیزی

یکی از بهترین چیزهایی که می توانید به فرزند خود بیاموزید نقاشی و رنگ آمیزی و استفاده از رنگ ها است. همچنین مدل سازی با گل و موم نیز مفید است. موم به دلیل رنگی بودن و دارا بودن بوی خوب مناسب تر است، همچنین جایی را کثیف نمی کند و می تواند بارها مورد استفاده قرار بگیرد. کافی است یک تکه موم عسل رنگی به کودک بدهید و بگویید آن را در دست هایش گرم کند، صرف تغییر شکل آن، قوه تخیل کودک را برای مدل سازی کردن با آن تحریک می کند. همزمان یک تکه موم را نیز در دست های خود گرم کنید و شروع به تعریف یک داستان کنید. هر قدر هم این داستان ساده باشد چیزی را برای ساختن به ذهن شما خطور خواهد داد. می توانید پس از پرسیدن عقیده کودک عقیده خود را نیز بیان کنید و تصمیم بگیرید چه چیزی را به اتفاق هم بسازید. حتما کار خودتان را بعد از کودک به پایان ببرید تا به این ترتیب به غرایز خلاق فرزندتان میدان کامل داده باشید.

کاردستی

فرزندتان را تشویق کنید که خودش اسباب بازی بسازد. همه این کارها علاوه بر خلاقیت، مهارت، عشق به زیبایی و قدرت تشخیص و تصمیم گیری او را نیز تقویت می کند. چیزهای بسیاری وجود دارد که فرزند شما می تواند درست کند به خصوص اگر شما به فعالیت های معینی علاقه مند باشید. خیاطی، گلدوزی، بافتنی، قلاب دوزی، عروسک سازی و آشپزی را به فرزندتان بیاموزید.

مواد طبیعی زیادی وجود دارند که می توانید ضمن گردش خارج از خانه آن ها را پیدا کنید. پوست درختان، شاخه های خوش فرم، بریده هایی از تنه درختان، پر پرندگان و برگ های با اشکال جالب را جمع آوری کنید و در منزل با آن ها تصاویر، تابلوها و طرح های مختلفی درست کنید. البته همیشه می توانید لوازم کارهای دستی و هنری را از مغازه ها تهیه کنید، ولی اگر به فرزندتان اجازه دهید مواد کار را خودش انتخاب کند بیشتر به قوه تخیل او میدان داده اید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بازی و اسباب بازی» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

در حال بارگذاری ...