دانشنامه فرزند

اسباب بازی های مناسب برای کودک: بدو تولد تا 6 ماهگی

دانشنامه فرزند: کودکان از بدو تولد تا 6 ماهگی قادر به استفاده چندانی از دست های خود نیستند بنابراین می خواهند جهان را از طریق بینایی، شنوایی و لامسه خود تجربه کنند. در این سن دوست دارند صورت اشخاص را از نزدیک نگاه کنند و اشیا متحرک، خوش رنگ و صدا دار را ترجیح می دهند. با انتخاب ملحفه هایی که طرح های زیبا و رنگ های زنده ای دارند و پوشاندن جوراب هایی به فرزندتان که طرح ها یا چهره های شاد روی آن ها نقش شده است محیط مناسبی برای او ایجاد کنید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله اسباب بازی مناسب برای سنین مختلف رجوع نمایید.

  • آویز بالای گهواره قطعه های متحرک موجود در این اسباب بازی توجه کودک را جلب می کنند. آویز را در ارتفاعی نصب کنید که کودک بتواند آن را ببینید. بهترین نوع آویز آن هایی هستند که هر چند روز یک بار قابل تعویض باشند.

  • اسباب بازی های فشاری یا مکیدنی حلقه ها و سایر اسباب بازی های لاستیکی قالبی که کودک بتواند به راحتی در دست و در دهان بگذارد.

  • اسباب بازی ها یا توپ های نرم بهترین اسباب بازی ها از این نوع، آن هایی هستند که بدنه آن ها از جنس های مختلفی باشد.

  • عکس های با پوشش پلاستیک و آینه کودک این ها را باید از کنار تخت کودک آویزان کرد طوری که بتواند آن ها را ببیند.

  • جغجغه، زنگوله، عروسک های صدا دار اسباب بازی هایی که با پرتاب کردن، زدن، فشار دادن، مکیدن یا تکان دادن، صدا در می آورند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بازی و فعالیت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 15 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...